Banana Boat, Perły i Łotry i Sąsiedzi

5 Folk nad Przemszą – Pieśni wędrowcow w Sosnowcu
Wieści Kamil Piotr Piotrowski 15 września 2023
4 Folk nad Przemszą – Pieśni wędrowców Fot. Wiesław Bełz
Idea tego koncertu zrodziła się w 2016 r., gdy Sąsiedzi, świętując w regionie swoje piętnastolecie, zawitali także do Sosnowca. Ówczesna współpraca Sąsiadów, Fundacji Folk24 i Klubu im. Jana Kiepury przy tamtym i kolejnych koncertach zrodziła pomysł cyklu łączącego świat morza i gór, żeglowania i wędrówki, tradycyjnego folku morskiego i piosenki turystycznej, autorskiej, poetyckiej.
Miejski Klub im. Jana Kiepury oraz Fundacja Folk24 zapraszają na piątą edycję koncertu „Folk nad Przemszą – Pieśni wędrowców”.

Tym razem powędrujemy drogą morską. Udamy się na groźne Morze Północne, aż do Skandynawii, dalej przez Kanał La Manche zawitamy do Bretanii, by dalej przez Morze Irlandzkie dotrzeć do Dublina i zwiedzić muzycznie jego okolice. Na koniec czeka nas już wycieczka na spokojne, ciepłe morza południowe. Naszymi przewodnikami w tej podróży będą zespoły:
Perły i Łotry, Banana Boat i gospodarze koncertu – Sąsiedzi.
Podczas koncertu usłyszymy m.in. pieśni z dalekiej północy oraz dawne marynarskie pieśni pracy (szanty) i czasu wolnego (pieśni kubryku), melodie z Irlandii, Bretanii, ale nie zabraknie polskich i bałkańskich ludowych motywów.

– „Muzyka folkowa ma tak różnorodne oblicza, że każdy słuchacz, fan muzyki znajdzie w niej klimaty odpowiednie dla siebie. Nie ma na świecie drugiego takiego nurtu, w którym łączyłoby się tak wiele kulturowych różnorodności, bogactwa harmonii – zwłaszcza w śpiewach a cappella, czy niesamowitych opowieści. Na pewno, tak jak na poprzednich edycjach, będziemy się wszyscy doskonale bawić, a jakość i profesjonalizm wykonania gwarantują zaproszeni muzycy, bo to klasa sama w sobie” – rekomendują na stronach wydarzenia organizatorzy. Koncert odbędzie się 24 września, w sali widowiskowo-koncertowej Muza w Sosnowcu.

Szczegóły w naszym dziale „Koncerty”: 5 Folk nad Przemszą – Pieśni wędrowców


„5 Folk nad Przemszą – Pieśni wędrowców”, 24.09.2023, Sosnowiec

Serwis Szanty24.pl jest patronem medialnym wydarzenia

Komentarze

dodaj własny komentarz
Jeszcze nie skomentowano tego artykułu.

Newsletter

Zapisz się na cotygodniowy newsletter szantowy
Bądź na bieżąco, zapisz się na powiadomienia o nowych artykułach: