Wspomnieniowo i urodzinowo we Wrocławiu

33. Spotkania z Piosenką Żeglarską i Muzyką Folk „Szanty we Wrocławiu”
Wieści Katarzyna Marcinkowska 16 grudnia 2021
32 Szanty we Wrocławiu Fot. Kamil Piotr Piotrowski

W pierwszy weekend marca 2022 r. Wrocław znów potwierdzi swój silny związek z morzem, organizując już po raz trzydziesty trzeci jeden z najstarszych i najpopularniejszych festiwali muzyki żeglarzy i marynarzy „Szanty we Wrocławiu”. Jak co roku nad Odrą zbiorą się miłośnicy folku morskiego z całej Polski. Nie zabraknie uznanych gwiazd i ich największych przebojów.

Znany jest już program 33. edycji wrocławskiego festiwalu Spotkania z Piosenką Żeglarską i Muzyką Folk „Szanty we Wrocławiu”. Festiwal ruszy 3 marca i potrwa do 6 marca, a w programie wiele gwiazd, żeglarskich hitów, wspomnień i urodzinowych celebracji.

Festiwal rozpocznie w czwartek (3.03.22) koncert poświęcony pamięci największego żeglarskiego barda, Jerzego Porębskiego. Usłyszymy oczywiście Stare Dzwony wraz z Dominiką Żukowską, a także zespoły Ryczące Dwudziestki oraz The Nierobbers (które nie tak dawno temu wspólnie nagrały płytę z piosenkami mistrza Jerzego).

W piątek standardowo już szanta klasyczna w wykonaniu gwiazd takich jak Cztery Refy, Stare Dzwony, Mechanicy Shanty, Ryczące Dwudziestki, Perły i Łotry oraz Sąsiedzi. Podczas pierwszego z dwóch koncertów nocnych będziemy bawić się na poprawinach po zeszłorocznych urodzinach EKT Gdynia, które uświetnią zespoły Formacja, Mietek Folk, Za Horyzontem oraz W Stronę Portu.

Sobota to oczywiście Szantowe Przeboje Wszech Czasów. Na ten koncert przeniesiemy się ze Starego Klasztoru do Centrum Koncertowego A2, które oferuje duużo miejsca do tańca, co fani żeglarskiej zabawy z pewnością doskonale wykorzystają. Wystąpią EKT Gdynia, Mechanicy Shanty, Zejman & Garkumpel, Cztery Refy, Banana Boat, Perły i Łotry, Mietek Folk oraz Andrzej Korycki i Dominika Żukowska. Tego samego dnia (albo raczej nocy) będziemy też świętować trzydzieste urodziny Pereł i Łotrów wraz z ich gośćmi: Banana Boat, Trzecią Miłością, Sąsiadami, Formacją, Orkiestrą Samantą oraz Znienacka Project.

Niedzielę tradycyjnie rozpocznie koncert dla dzieci prowadzony przez Zejmana i Garkumpla oraz Krzy Kaśki. Po południu natomiast po raz ostatni podczas tego festiwalu zgromadzimy się w Sali Gotyckiej Starego Klasztoru, aby wysłuchać koncertu bardów kubryku – Andrzeja Koryckiego z Dominiką Żukowska oraz zespołu Jan i Klan.

Pozostaje tylko trzymać mocno kciuki za organizatorów, by nie dopadła ich klątwa obostrzeń, co przytrafiło się ostatnio poznańskiemu Szanta Clausowi. Jesteśmy dobrej myśli. Do zobaczenia we Wrocławiu!

Szczegółowy program festiwalu znajdziecie w dziale „Koncerty”.

Komentarze

dodaj własny komentarz
Jeszcze nie skomentowano tego artykułu.

Newsletter

Zapisz się na cotygodniowy newsletter szantowy
Bądź na bieżąco, zapisz się na powiadomienia o nowych artykułach: