Wrocław inauguruje, EKT świętuje

32 Festiwal „Szanty we Wrocławiu”
Wieści Kamil Piotr Piotrowski 30 maja 2021
31 Szanty we Wrocławiu Fot. Basia Wójcik
W połowie czerwca festiwalem we Wrocławiu polska scena pieśni oceanów, mórz, jezior i rzek zainauguruje sezon festiwali live A.D. 2021. W stolicy Dolnego Śląska znów będzie można usłyszeć najbardziej znanych wykonawców, pośpiewać największe żeglarskie przeboje, w tym jubilatów EKT Gdynia. Reżim sanitarny oczywiście będzie obowiązywał, ale nie przeszkodzi to świętować na całego.

Przekładany trzykrotnie nie ma już opcji, musi się odbyć. Ogólnopolski Festiwal Piosenki Żeglarskiej i Muzyki Folk „Szanty we Wrocławiu” będzie miał swoją trzydziestą drugą edycję. Znów do Wrocławia zjadą wykonawcy uznani na polskiej scenie tradycyjnego folku morskiego i współczesnej piosenki żeglarskiej, wspierani przez mocną lokalną reprezentację.

„Szanty we Wrocławiu” otwierają tegoroczny, postpandemiczny (miejmy nadzieję) sezon festiwali żeglarskich na żywo z publicznością. Co ciekawe, festiwal ten był ostatnim żeglarskim, który odbył się w ub. roku przed ogłoszeniem pandemii. Tym samym historia niejako zatacza koło.

W tym roku czeka nas aż pięć dni koncertów, cztery w normalnym trybie festiwalowym w dn. 10-13 czerwca oraz jeden dzień dodatkowy, 22 czerwca.

Poza dodatkowym dniem jest jeszcze inna niespodzianka. W tym roku nie ma tzw. „dnia wrocławskiego” – no może nie takiego, do jakiego byliśmy przyzwyczajeni. Od wielu lat czwartkowy koncert na inaugurację festiwalu prezentował cały przegląd wrocławskich zespołów. Czasem zapraszano tego dnia także gościa spoza stolicy Dolnego Śląska. W tym roku takiego koncertu nie będzie. Owszem, w czwartek pojawią się grupy z Wrocławia, ale tylko dwie, poza tym usłyszymy nowy projekt Ryczących Dwudziestek i zespołu The Nierobbers.

Piątek to tradycyjnie już dzień szant, sobota – piosenki żeglarskiej, a w niedzielę festiwal przejmą najmłodsi. Koncert żeglarskich bardów (i bardessy) przeniesiono na wspomniany dzień dodatkowy.

Nie zabraknie też koncertów nocnych. Jeden z nich poświęcony będzie obchodom jubileuszu 35-lecia  zespołu EKT Gdynia.

Szczegóły programu znajdziecie w naszym dziale koncerty oraz na stronie organizatora.

 

32 Ogólnopolski Festiwal Piosenki Żeglarskiej i Muzyki Folk „Szanty we Wrocławiu”, 10-13, 22.06.2021, Wrocław.

Serwis Szanty24.pl jest partnerem medialnym wydarzenia.

Komentarze

dodaj własny komentarz
Jeszcze nie skomentowano tego artykułu.

Newsletter

Zapisz się na cotygodniowy newsletter szantowy
Bądź na bieżąco, zapisz się na powiadomienia o nowych artykułach: