Trzydziesty trzeci raz nad Odrą

33 Spotkania z Piosenką Żeglarską i Muzyką Folk „Szanty we Wrocławiu”
Wieści Kamil Piotr Piotrowski 3 marca 2022
Szantymeni dla WOŚP Wrocław 2022 Fot. Kamil Piotr Piotrowski
Początek roku to maraton dla miłośników morskich pieśni i żeglarskich piosenek. Zimowa rozgrzewka „PPP” w Tychach, „Shanties” w Krakowie i „Szanty we Wrocławiu” to już stałe punkty programu dla szantymaniaków od lat. Za nami dwa z nich, a ostatni rusza za chwilę… Nad Odrą pojawią się jak zawsze znani wykonawcy z Polski wraz z lokalnymi, wrocławskimi zespołami.

Tegoroczna edycja wrocławskiego festiwalu, trzydziesta trzecia, odbywać się będzie w cieniu wojny, którą zgotował Ukrainkom i Ukraińcom pewien despota. A że stolica Dolnego Śląska to jedno z większych skupisk ukraińskiej społeczności w naszym kraju, z pewnością i na festiwalu wybrzmi wsparcie dla naszych wschodnich sąsiadów, których coraz więcej przybywa teraz nad Odrę i do Polski.

Tradycyjnie cztery festiwalowe dni wypełnią koncerty zarówno tradycyjnych morskich pieśni – wzorem innych festiwali Wrocław także ma swój koncert „szant klasycznych” (piątek, 4 marca) – jak i współczesnych piosenek żeglarskich.

Festiwal zacznie się już w czwartek, 3 marca, w Starym Klasztorze koncertem poświęconym pamięci Jerzego Porębskiego. Wystąpią w nim m.in. jego przyjaciele z zespołu Stare Dzwony. A w kolejne dni będzie można posłuchać wykonawców, którzy m.in. zaprezentują swoje premiery, świętować będą urodziny – poprawiny 35-lecia zgotuje w piątkową noc EKT Gdynia, a w sobotnią noc na beczkę z okazji 30-lecia zapraszają Perły i Łotry.

Oczywiście będzie sobotni koncert przebojów w Centrum A2, nocne śpiewy po każdym z koncertów w Starym Klasztorze, niedzielne spotkanie Zejmana i Garkumpla oraz tria KrzyKaśki z najmłodszymi fanami piosenki żeglarskiej oraz poetycko-balladowe zakończenie festiwalu w wykonaniu zespołu Jan i Klan z Wrocławia i duetu Andrzeja Koryckiego z Dominiką Żukowską.

Wrocławski festiwal to to także okazja do spotkania z działającymi w tym mieście zespołami, a będą to: wspomniani już Jan i Klan oraz Orkiestra Samanta, W Stronę Portu, Za Horyzontem i Znienacka Project.

Szczegóły programu znajdziecie w naszym dziale „koncerty”. Do zobaczenia we Wrocławiu!

 

33. Spotkania z Piosenką Żeglarską i Muzyką Folk „Szanty we Wrocławiu”, 3–6.03.2022, Wrocław,
Szanty24.pl jest partnerem medialnym wydarzenia.

Komentarze

dodaj własny komentarz
Jeszcze nie skomentowano tego artykułu.

Newsletter

Zapisz się na cotygodniowy newsletter szantowy
Bądź na bieżąco, zapisz się na powiadomienia o nowych artykułach: