Szantymeni Ukrainie w Pszczynie

Koncert charytatywny North Cape i gości
Wieści Kamil Piotr Piotrowski 8 marca 2022
North Cape Fot. Press
Z potrzeby serca i ducha, wzorem wielu innych środowisk artystycznych, na pomoc osobom dotkniętym wojną w Ukrainie ruszają górnośląscy, i nie tylko, szantymeni i szantyfani. Z pomocą Pszczyńskiego Centrum Kultury zespół North Cape organizuje w najbliższą sobotę koncert, z którego dochód zostanie przekazany na rzecz uchodźców z Ukrainy przebywających obecnie w Polsce.

Wykonawcy i miłośnicy muzyki morza, pieśni żeglarskich nigdy nie pozostawali obojętni na innych w potrzebie. Znani jesteśmy z licznych akcji pomocowych, koncertów wsparcia, darowizn czy aktywnego udziału w zbiórkach na rzecz naszych przyjaciół ze sceny, ale także innych grup, społeczności, które tego wsparcia wymagały. Nie inaczej jest (i będzie) w obecnej sytuacji. W całym kraju odbyły się już (last minute news – w gdyńskim Contraście trójmiejscy szantymeni zagrali, a publiczność ofiarowała ponad 17 tys. zł!) lub za chwilę odbędą koncerty dawnych i współczesnych morskich i żeglarskich pieśni, z których zebrane środki przekazywane są (będą) na rzecz wsparcia Ukraińców, którzy uciekli do Polski przed wojną.

W najbliższą sobotę, 12 marca, w Pszczynie na zaproszenie tamtejszego zespołu North Cape (na zdjęciu powyżej) przyjadą do Pszczyńskiego Centrum Kultury wykonawcy z Górnego Śląska, a będą to: Aqua Marina, Banana Boat, Brasy, Sąsiedzi oraz goście specjalni, reprezentanci rzeszowskiej grupy Klang – Paweł Delikat i Grzegorz Mazur.

Początek koncertu o 16:00, wstęp wolny.

Podczas wydarzenia prowadzona będzie zbiórka pieniędzy, a całkowity dochód zostanie przelany na specjalne konto, z którego finansowana jest pomoc osobom, które znalazły się na terenie naszego kraju w związku z wojną w Ukrainie.

Wolontariat pełnić będzie fantastyczne Stowarzyszenie na Rzecz Wspierania Edukacji Dzieci i Młodzieży „Omnibus”, które przeprowadzi w imieniu organizatorów zbiórkę.

 

Szczegóły znajdziecie w naszym dziale „koncerty”.

 

„Szantymeni Ukrainie”, 12.03.2022, Pszczyna.
Serwis Szanty24.pl jest partnerem medialnym wydarzenia.

Komentarze

dodaj własny komentarz
Jeszcze nie skomentowano tego artykułu.

Newsletter

Zapisz się na cotygodniowy newsletter szantowy
Bądź na bieżąco, zapisz się na powiadomienia o nowych artykułach: