Ślijcie płyty

Folkowy Fonogram Roku 2014
Wieści Kamil Piotr Piotrowski 17 stycznia 2015
Analogowe single Fot. Glow Images / East News
Jak co roku, od 1998, Polskie Radio ogłosiło konkurs na Folkowy Fonogram Roku, oraz na młodszy odpowiednik, dla muzyki tradycyjnej - Folkowy Fonogram Źródeł. Zachęcamy do wysyłania płyt choćby po to, by zaznaczyć w tym konkursie obecność swoją, a także samej sceny tradycyjnego folku morskiego i współczesnej piosenki żeglarskiej.

Polskie Radio po raz osiemnasty ogłasza konkursy na najlepszą płytę z muzyką folkową: Folkowy Fonogram Roku 2014 i na najlepszą płytę z muzyką tradycyjną: Fonogram Źródeł 2014.
Pomysł na plebiscyt, w którym wybrany zostanie najlepszy folkowy krążek minionego roku wyszedł ze środowiska Orkiestry św. Mikołaja (oni organizują też najstarszy festiwal folkowy, „Mikołajki Folkowe” w Lublinie). Konkurs na płytę roku po raz pierwszy ogłoszono w 1998 r. Ostatnim Folkowym Fonogramem Roku (2013) została płyta „Sefardix” braci Oleś & Jorgos Skolias.

Płyta z folkiem morskim jeszcze tego zaszczytu nie dostąpiła, ale to nie znaczy, że nie warto próbować, zwłaszcza w kontekście ostatnich dobrych wieści z festiwalu „Mikołajki Folkkowe”.

Laureatów, jak co roku, poznamy podczas Festiwalu Folkowego Polskiego Radia „Nowa Tradycja”, który odbędzie się w tym roku po raz 18, w dniach 14-17 maja 2015 roku (z reguły wtedy też odbywa się Festiwal „Kubryk” w Łodzi).

Na zgłoszenia organizatorzy czekają do 23 lutego (decyduje data stempla pocztowego) pod adresem: Polskie Radio S.A., al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa z dopiskiem „Folkowy Fonogram Roku” (lub "Fonogram Źródeł”). W przesyłce powinno znaleźć się 6 płyt zgłaszanego tytułu.

Więcej na stronie organizatora

Komentarze

dodaj własny komentarz
Jeszcze nie skomentowano tego artykułu.

Jesteś tutaj:

Newsletter

Zapisz się na cotygodniowy newsletter szantowy
Bądź na bieżąco, zapisz się na powiadomienia o nowych artykułach: