Zgłoście płyty

Folkowy Fonogram Roku 2015
Wieści Kamil Piotr Piotrowski 1 lutego 2016
Płyty analogowe Fot. Kamil Piotrowski
Jak co roku Polskie Radio ogłosiło konkursy na najlepsze płyty z muzyką folkową i tradycyjną wydane w 2015 roku. Także płyty z naszej sceny mogą powalczyć o uznanie Jurorów, splendor i laury. Laureaci zostaną wyłonieni podczas 19. Festiwalu Folkowego Polskiego Radia „Nowa Tradycja”, który odbędzie się w połowie maja. To jedno z najważniejszych wyróżnień dla muzyka folkowego w PL.

Celem konkursu na Folkowy Fonogram Roku jest promocja muzyki folkowej w Polsce. Mogą w nim uczestniczyć zespoły, które działają w Polsce i wykonują muzykę inspirowaną tradycjami muzycznymi świata. Konkurs towarzyszy Festiwalowi „Nowa Tradycja” od 2002 r. i cieszy się ogromnym zainteresowaniem wielbicieli muzyki folkowej.
Folkowy Fonogram Roku 2015 - regulamin
Folkowy Fonogram Roku 2015 - formularz

Dodajmy, że płyty zgłoszone do FFR automatycznie trafiają też do innego, cieszącego się uznaniem konkursu - plebiscytu na folkową płytę roku internautów „Wirtualne Gęśle”, który zostanie ogłoszony wiosną.

Fonogram Źródeł również wybierany jest corocznie, po raz pierwszy konkurs odbył się w 2009 r. Jego podstawową ideą jest zmotywowanie lokalnych społeczności do przedstawiania swoich muzycznych tradycji oraz artystów.

Zgłoszenia do obu Fonogramów – zawierające formularz oraz 6 egzemplarzy płyty biorącej udział w konkursie – należy przesyłać do 22 lutego na adres: Polskie Radio, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa z dopiskiem „Folkowy Fonogram Roku” lub „Fonogram Źródeł”. Decyduje data stempla pocztowego.

Komentarze

dodaj własny komentarz
Jeszcze nie skomentowano tego artykułu.

Jesteś tutaj:

Newsletter

Zapisz się na cotygodniowy newsletter szantowy
Bądź na bieżąco, zapisz się na powiadomienia o nowych artykułach: