Sąsiadów premiera z dolarem w kieszeni

Nowa płyta Sąsiadów "W kieszeni dolar"
Wieści Kamil Piotr Piotrowski 12 marca 2018
Sąsiedzi Fot. Basia Wójcik
Z wielką radością ogłaszamy, iż trzecia płyta zespołu Sąsiedzi za chwilę się pojawi. Ci którzy dotrą do Krakowa lub Sosnowca, na koncerty premierowe, będą mogli już jej posłuchać. To płyta zamykająca dekadę działalności zespołu, podczas której wydarzyło się wiele istotnych dla grupy rzeczy, od zmian w składzie, przez niezwykłe podróże, po nowe muzyczne inspiracje.

Dokładnie 15 marca pojawi się długo wyczekiwana płyta zespołu Sąsiedzi , z którym od ponad dwunastu lat mam zaszczyt i niezwykłą radochę występować na szantowych scenach w Polsce i zagranicą. Płyta zatytułowana "W kieszeni dolar" to zbiór 15 utworów, a cappella, wokalno-instrumentalnych i instrumentalnych - czyli to, co Sąsiedzi lubią i wykonują - w większości znanych tym, którzy bywają na naszych koncertach, ale jest też i parę niespodzianek.

Jak wiecie, poprzednia, "Broceliande", ukazała się 10 lat temu, co pokazuje jak długo nagrywaliśmy tę trzecią. Była co prawda po drodze EP-ka, "Sąsiedzi - Folk&szanty | 2001-2011", wydana z okazji 10-lecia zespołu, która zapowiadała kolejną płytę, ale nie była ona sprzedawana w sieciach dystrybucyjnych (w ogromnym nakładzie 50.000 egz. jako insert trafiła do magazynów "Żagle" i "Podróże"). Ciekawe kto z Was ma tę EP-kę?

Zbliżająca się sąsiedzka premiera trzeciej płyty będzie miała dwie odsłony. Pierwsza w krakowskiej Piwnicy Pod Baranami (15 marca), druga w sosnowieckiej sali koncertowo-widowiskowej Muza (17 marca). Polecamy oba koncerty, bo każdy będzie wyjątkowy.

W Krakowie z pewnością klimat samej Piwnicy, to już argument za przyjazdem, w Sosnowcu z kolei towarzyszyć nam będzie gość specjalny - Les Souillés de Fond de Cale z Bretanii - nasi przyjaciele w folku. Wspaniała, rozśpiewana załoga, z którą występowaliśmy nie raz na różnych zagranicznych festiwalach. Byliśmy też gośćmi specjalnymi ich 20-lecia, obchodzonego na festiwalu w Paimpol. Rzadko goszczą u nas Bretończycy, tym bardziej polecam.

A po koncercie w Muzie odędzie się afterkowe "all hands on deck i folk session" w restauracji Magiel Kulinarny, kilkaset metrów od Muzy, warto więc zarezerwować sobie cały weekend. Nie będzie chyba w regionie lepszej okazji do tak długiego świętowania Dnia św. Patryka - choć oczywiście wydarzeń w tym dniu sporo (zajrzyjcie na Folk24.pl)

Na zachętę do spotkania i świętowania z Sąsiadami kilka utworów z najnowszej płyty:

Old Stormy

i... Monaghan

czy tytułowy... W kieszeni dolar

i na koniec... Jutrznia

Wydawcą płyty jest Fundacja Folk24. Będzie to czwarty fundacyjny krążek w historii, po "Po środku" Marty Śliwy i dwóch CD grupy Szela "Pani pana zabiła" oraz "Szelawi" (te ostatnie wydane w ramach akcji "Fspieram24.org".

 

Sąsiedzi "W kieszeni dolar", 15.03.2018
Serwis Szanty24.pl jest patronem medialnym wydawnictwa

Komentarze

dodaj własny komentarz
Jeszcze nie skomentowano tego artykułu.

Newsletter

Zapisz się na cotygodniowy newsletter szantowy
Bądź na bieżąco, zapisz się na powiadomienia o nowych artykułach: