Muzyka mórz i oceanów znów zawita do Tychów

Zimowa Rozgrzewka Portu Pieśni Pracy 2022
Wieści Katarzyna Marcinkowska 15 stycznia 2022
Port Pieśni Pracy - Zimowa Rozgrzewka Fot. Materiały organizatora
Sezon festiwalowy A.D. 2022, jak wiele poprzednich, rozpoczniemy, odwiedzając Port Pieśni Pracy w Tychach. W programie tegorocznej „Zimowej Rozgrzewki PPP” znajdą się nie tylko koncerty, w których wystąpią aż trzy zespoły, ale także warsztaty i animacje dla dzieci. Całemu wydarzeniu będzie patronować – któż by inny? – syrena! Za to gościny miłośnikom muzyki morza udzieli tyska Andromeda.

„Syrena gra, oni śpiewają” – tymi słowami organizatorzy tegorocznego PPP zapowiadają artystów, którzy wystąpią 22 stycznia w tyskiej Andromedzie. Pierwszą gwiazdą Zimowej Rozgrzewki 2022 jest Trzecia Miłość – zespół ze smakiem łączący elementy żeglarskie z rytmami irlandzkimi i amerykańskimi oraz poetyckimi tekstami.

Zastrzyk energii wniesie z kolei Mietek Folk Olsztyn. Grupa oferuje żywiołowe połączenie folku morskiego i elementów bardziej rockowych, z wpadającymi w ucho refrenami, które będzie śpiewać cała widownia.

Uwaga, zmiana! Z powodu choroby członków zespołu Mietek Folk na Zimowej Rozgrzewce zagra zamiast tego Carrantuohill, formacja folkowa rodem ze Śląska, znana i lubiana w kraju i za granicą.

 

Na scenie nie zabraknie też oczywiście gospodarzy. Perły i Łotry, które wydały w zeszłym roku nową płytę zatytułowaną „Distant Shores” (pisaliśmy o niej tu: „Perły i Łotry odkrywają nowe brzegi”), wprowadzą na scenę pierwiastek bardziej tradycyjny, choć z pewnością nie tylko. Zaprezentują zarówno swoje największe hity, jak i utwory nowsze i może jeszcze mniej znane, a to wszystko okraszą charakterystycznym dla siebie humorem.

Koncerty odbędą się w dolnym holu Pasażu Kultury Andromeda, natomiast na pierwszym piętrze najmłodsi będą mogli wziąć udział w warsztatach plastycznych i zabawach. Wraz z Klubem Żeglarskim Ziemowit oraz 9. Harcerską Drużyną Wodną „Konie Morskie” dzieci poznają m.in. tajniki origami, wiązania węzłów czy wiosłowania pagajem. Obydwa wydarzenia rozpoczynają się o godzinie 17:00 i wstęp na nie jest wolny. Należy jednak pamiętać, że liczba miejsc na warsztatach jest ograniczona, zaś podczas koncertów, ze względów bezpieczeństwa, konieczne może być okazanie dokumentu potwierdzającego szczepienie.

UWAGA! Ze względu na duże zainteresowanie impreza została przeniesiona do Teatru Małego w Tychach. Godzina i program bez zmian.

Port Pieśni Pracy – Zimowa Rozgrzewka, 22.01.2022, Tychy
Portal Szanty24.pl jest patronem medialnym wydarzenia

Galeria

Komentarze

dodaj własny komentarz
Jeszcze nie skomentowano tego artykułu.

Newsletter

Zapisz się na cotygodniowy newsletter szantowy
Bądź na bieżąco, zapisz się na powiadomienia o nowych artykułach: