Kopyść zaprasza do konkursu

35 Festiwal Piosenki Żeglarskiej „Kopyść” w Białymstoku
Wieści Kamil Piotr Piotrowski 1 marca 2019
Mimo ogromnych kłopotów finansowych załoga białostockiej „Kopyści” z Elą Minko na czele nie poddaje się i będzie organizować trzydziestą piątą edycję festiwalu i jego czterdzieste urodziny. Przybywajcie na północ w ostatni weekend marca, kupujcie bilety na festiwal, wspierajcie ich w zbiórce pieniędzy. Będzie też konkurs o „Wielką Kopyść”, zgłoszenia tylko do 3 marca.

Białostocki Festiwal Piosenki Żeglarskiej „Kopyść” to ewenement na polskiej mapie festiwali żeglarskich. Pierwsza edycja miała miejsce równo 40 lat temu, ale po stanie wojennym, w latach 80 ub. w. była kilkuletnia przerwa dlatego obecna edycja liczy sobie numer trzydziesty piąty. Nie zmienia to faktu, że „Kopyść” jest najstarszym, działającym festiwalem piosenki żeglarskiej w Polsce, jednym z niewielu organizowanym nadal przez klub żeglarski, jednym z niewielu z naprawdę dobrym konkursem dla zespołów amatorskich (i najstarszym) i jednym z niewielu, organizowanym pomimo tak trudnych warunków w pozyskiwaniu na tę imprezę finansowania (historia festiwalu Kopyść).

To już – i nie będzie w tym stwierdzeniu przesady – prawdziwy skarb kultury, naszej, żeglarskiej i marynarskiej.

Co roku chylę czoła przed Elą Minko i skromnym zespołem organizacyjnym, bo wykonują rzecz niemożliwą. Co roku wydaje się, że to już ostatni raz, a tymczasem po festiwalu ponownie piszę, myślę: „a jednak znów się udało”. Mam nadzieję, że i w tym roku będzie mi dane, bo mimo braku sponsorów, odcięciu od finansów miasta, Białostocki Yacht Club zaprasza na północ, na 35 edycję „Kopyści”, na 40 urodziny festiwalu i na świętowanie 40-lecia działalności artystycznej kpt. Waldemara Mieczkowskiego (to na tym festiwalu debiutował na scenie). Festiwal tradycyjnie potrwa dwa dni, tym razem w nieco innym terminie, 29-30 marca.

W programie pojawią się następujące grupy: Aura Mesy, Banana Boat, The Bumpers, Flash Creep, Formacja, „GooRoo” Grzegorz Tyszkiewicz i Łukasz Zięba, Jan i Klan, Klang, Andrzej Korycki i Dominika Żukowska, Mechanicy Shanty, Mieczkowski Band, The Nierobbers, Sąsiedzi, Marek Szurawski.

UWAGA! Odbędzie się też konkurs. Zgłoszenia można wysyłać do 3 marca! (formularz i regulamin znajdziecie na stronie festiwalu
Szczegóły programu w naszym dziale „koncerty”.

 

35 Festiwal Piosenki Żeglarskiej „Kopyść”, 29-30.03.2019, Białystok
Serwis Szanty24.pl jest patronem medialnym wydarzenia

Komentarze

dodaj własny komentarz
Jeszcze nie skomentowano tego artykułu.

Newsletter

Zapisz się na cotygodniowy newsletter szantowy
Bądź na bieżąco, zapisz się na powiadomienia o nowych artykułach: