Kopyść zaprasza do konkursu

35 Festiwal Piosenki Żeglarskiej „Kopyść” w Białymstoku
Wieści Kamil Piotrowski 1 marca 2019
Mimo ogromnych kłopotów finansowych załoga białostockiej „Kopyści” z Elą Minko na czele nie poddaje się i będzie organizować trzydziestą piątą edycję festiwalu i jego czterdzieste urodziny. Przybywajcie na północ w ostatni weekend marca, kupujcie bilety na festiwal, wspierajcie ich w zbiórce pieniędzy. Będzie też konkurs o „Wielką Kopyść”, zgłoszenia tylko do 3 marca.

Białostocki Festiwal Piosenki Żeglarskiej „Kopyść” to ewenement na polskiej mapie festiwali żeglarskich. Pierwsza edycja miała miejsce równo 40 lat temu, ale po stanie wojennym, w latach 80 ub. w. była kilkuletnia przerwa dlatego obecna edycja liczy sobie numer trzydziesty piąty. Nie zmienia to faktu, że „Kopyść” jest najstarszym, działającym festiwalem piosenki żeglarskiej w Polsce, jednym z niewielu organizowanym nadal przez klub żeglarski, jednym z niewielu z naprawdę dobrym konkursem dla zespołów amatorskich (i najstarszym) i jednym z niewielu, organizowanym pomimo tak trudnych warunków w pozyskiwaniu na tę imprezę finansowania (historia festiwalu Kopyść).

To już – i nie będzie w tym stwierdzeniu przesady – prawdziwy skarb kultury, naszej, żeglarskiej i marynarskiej.

Co roku chylę czoła przed Elą Minko i skromnym zespołem organizacyjnym, bo wykonują rzecz niemożliwą. Co roku wydaje się, że to już ostatni raz, a tymczasem po festiwalu ponownie piszę, myślę: „a jednak znów się udało”. Mam nadzieję, że i w tym roku będzie mi dane, bo mimo braku sponsorów, odcięciu od finansów miasta, Białostocki Yacht Club zaprasza na północ, na 35 edycję „Kopyści”, na 40 urodziny festiwalu i na świętowanie 40-lecia działalności artystycznej kpt. Waldemara Mieczkowskiego (to na tym festiwalu debiutował na scenie). Festiwal tradycyjnie potrwa dwa dni, tym razem w nieco innym terminie, 29-30 marca.

W programie pojawią się następujące grupy: Aura Mesy, Banana Boat, The Bumpers, Flash Creep, Formacja, „GooRoo” Grzegorz Tyszkiewicz i Łukasz Zięba, Jan i Klan, Klang, Andrzej Korycki i Dominika Żukowska, Mechanicy Shanty, Mieczkowski Band, The Nierobbers, Sąsiedzi, Marek Szurawski.

UWAGA! Odbędzie się też konkurs. Zgłoszenia można wysyłać do 3 marca! (formularz i regulamin znajdziecie na stronie festiwalu
Szczegóły programu w naszym dziale „koncerty”.

 

35 Festiwal Piosenki Żeglarskiej „Kopyść”, 29-30.03.2019, Białystok
Serwis Szanty24.pl jest patronem medialnym wydarzenia

Komentarze

dodaj własny komentarz
Jeszcze nie skomentowano tego artykułu.

Twoje konto

Newsletter

Zapisz się na cotygodniowy newsletter szantowy
Bądź na bieżąco, zapisz się na powiadomienia o nowych artykułach: