Janusz Olszówka powraca

Poszedłem na Dziób w nowym składzie
Wieści Arkadiusz Rurarz 21 listopada 2016
Poszedłem na Dziób Fot. Press
O rotacjach w składach zespołów pisaliśmy już niejednokrotnie i w zasadzie takie zmiany nie są już jakimś zaskoczeniem. Życie czasem pisze inne, niemuzyczne scenariusze i ktoś z grania rezygnuje. Rzadko zdarza się by po jakimś czasie do grania wrócił. Tym razem jednak mamy dobrą nowinę. Wraca jeden z byłych, czołowych "szantymenów", ex Rycząca Dwudziestka.

W styczniu tego roku na stronie internetowej zespołu Poszedłem na Dziób z Lublińca pojawiła się informacja o odejściu ze składu basisty wokalnego Marka Dłubały, a dalszy los samej grupy stanął pod znakiem zapytania, gdyż znalezienie zastępstwa na takie stanowisko nie jest raczej łatwą sprawą.
Po odejściu ze składu na urlop macierzyński Magdaleny Owczarek grupa początkowo występowała jako kwartet jednak skład uzupełniła w zastępstwie Katarzyna Suchara, głównie na potrzeby programu z kolędami, który zespół realizuje od kilku lat równolegle z programem żeglarskim (są osiągnięcia konkursowe i płyta). Odejście basu skomplikowało jednak sytuację.

Niezwykła wiadomość dotarła do nas przed chwilą. Otóż na powrót na scenę, zasilając właśnie Poszdłem na Dziób, zdecydował się Janusz "Yasieq" Olszówka, wieloletni bas, aranżer, producent zespołu Ryczące Dwudziestki. Nagrał z nimi wiele płyt, tych najważniejszych. Po zakończeniu współpracy z RO20 w 2010 r. Yasieq wycofał się z aktywności scenicznej skupiając się na swojej pracy pedagogicznej.

Powrót w szeregach PnD w pierwszej kolejności związany jest jedynie z repertuarem kolędowym, ale podobno jest szansa na nową odsłonę Poszedłem na Dziób w repertuarze żeglarskim, co byłoby niesamowitym wydarzeniem, z pewnością rozkręcającym nieco ospałą ostatnio w nowości, naszą scenę żeglarską. Wsparcie Jaśka w "szantowaniu" z pewnością pomogłoby grupie rozwinąć spory potencjał, zwłaszcza wokalny, którym od lat dysponują.

Komentarze

dodaj własny komentarz
Jeszcze nie skomentowano tego artykułu.

Newsletter

Zapisz się na cotygodniowy newsletter szantowy
Bądź na bieżąco, zapisz się na powiadomienia o nowych artykułach: