Żeglarski folk

Ta dyskusja dotyczy artykułu "Żeglarski folk".
Wypowiedz się
 • Gość 7 listopada 2012, 16:53
  Może warto by dodać że jakiś czas była to EKO TRATWA? Może nie wszyscy wiedzą...
  Z tego co widzę Tratwa przeszła do "pijalni piwa" i innych trunków. To staje na pierwszym miejscu. Nie jestem do końca pewny czy konkursowy dzień w - tawernie - to najlepszy pomysł. Chyba że chodzi o ilość wypitego piwa. Konkursy na "dużej scenie" bywają często bez publiczności, ale w "tawernie" być może będzie jej wiecej. Nie wiem tylko co ją bardziej będzie interesowało...
  Tylko tylele - i aż tyle:-):-)
  Niech ta rozśpiewana TRATWA płynie jeszcze wiele, wiele lat i cumuje w przyjaznych portach:-)
  Czy ta wypowiedź okazała się pomocna? Tak Nie
  • 1 z 2 osób uznało tę wypowiedź za pomocną
   figa 9 listopada 2012, 7:31
   Dziadek Władek:

   Z tego co widzę Tratwa przeszła do "pijalni piwa" i innych trunków. To staje na pierwszym miejscu. Nie jestem do końca pewny czy konkursowy dzień w - tawernie - to najlepszy pomysł. Chyba że chodzi o ilość wypitego piwa.


   A skąd wiesz, jakie plany ma ChCK na ten dzień? Skąd wiesz, ile kosztuje wynajęcie sali/akustyka/sprzętu na konkurs i ile kasy jest na to? Skąd wiesz, że od południa piwo w SP się będzie lało strumieniami? Bo ja bywałam na różnych imprezach o tej porze i szła głównie kawa... Ale...na FB pokazywałeś (juz nie śledzę) milion zdjęć z butelkami wszelkiej maści. Mówiły nieco... Toć panie, jak tym razem jesteś kierowca, innym odmawiać nie musisz ;-).

   Organizatorem Tratwy jest dokładnie ten sam Hals, co ma Stary Port. Logicznie, w czasach niedostatku, mając do dyspozycji czas, salę, nagłośnienie, wybiorę dom swój, nie sąsiada. Oczywiście sala w ChCK jest bardziej profesjonalna, ale klimatu to ona żadnego nie ma. W Starym Porcie chociaż sól z tostów można poczuć :-). Morską oczywiście. Naturalnie jodowaną.
   Czy ta wypowiedź okazała się pomocna? Tak Nie
 • Gość 7 listopada 2012, 21:58
  I jak zobaczyłem na FB jest już konkurs na 2 bilety:-) Pewno szanty (fani i maniacy) będa wiedzieć:-) Ja byłem jakoś wyrywny, przed czasem jak widze wg. godzin:-)
  Czy ta wypowiedź okazała się pomocna? Tak Nie
 • 2 z 3 osób uznało tę wypowiedź za pomocną
  Kamil Piotrowski Bytom / Polska 9 listopada 2012, 10:18
  Czasami Dziadku warto choć do 10 policzyć... ;)

  Potwierdzam zdanie Figi, czasy bardzo ciężkie, każdy robi co może by jednak koncerty się odbywały, festiwale trwały, konkursy rozdawały nagrody.
  Cóż mi po konkursie w pięknym ChCK jak nikt poza zespołami na niego nie przychodzi, granie do pustej sali zespołom też nie pomaga.

  Ja tam jestem ciekawy jak to w SP wypadnie, a "piwko srana jak śmietana",
  ups, kawa oczywiście :p
  Czy ta wypowiedź okazała się pomocna? Tak Nie
 • 1 z 1 osób uznało tę wypowiedź za pomocną
  Aru Skarżysko-Kamienna 9 listopada 2012, 16:58
  Nie ma o co kruszyć kopii ;). Jeśli proporcje wypitego piwa do zainteresowania muzyką będą właściwe to czy miejsce generalnie ma jakieś znaczenie? Spędzę jutro z zespołem kilkanaście godzin w drodze bo sami chcieliśmy znów wystąpić na Tratwie. Jedni przyjdą posłuchać muzyki inni wypić piwo bo przecież "...ilu ludzi tyle kufli...." jak śpiewa Andrzej Korycki;). Ważne, że konkursy się jeszcze odbywają bo czasy faktycznie są ciężkie.
  Czy ta wypowiedź okazała się pomocna? Tak Nie
 • Gość 10 listopada 2012, 0:25
  „Czasami Dziadku warto choć do 10 policzyć... ;)”
  Cóż – policzyłem teraz więcej jak do dziesięciu…
  Najpierw to: „Ale...na FB pokazywałeś (juz nie śledzę) milion zdjęć z butelkami wszelkiej maści. Mówiły nieco... Toć panie, jak tym razem jesteś kierowca, innym odmawiać nie musisz ;-).”
  Czyżbym był alkoholikiem?:-( No to najwyzszy czas zgłosić się do poradni AA...

  To prawda – nie muszę i nie odmawiam.

  Prawda – w SP w Chorzowie byłem tylko raz innym pojazdem jak moim Suzuki ( było to w moje imieniny, Władysława, grały i śpiewały wtedy „Flaszki” – że tak pieszczotliwie napiszę:-) ).
  Za każdym razem w tym Suzuki był ktoś kogo chciałem i powinienem odwieźć bezpiecznie do domu. I nie „odmawiałem” mu wypicia piwa czy też czegoś innego.
  A teraz – zanim coś napiszę – policzę…
  1, 2, 3….
  No dobrze – liczę już dość długo – wszak mam matematyczne nazwisko.
  To portal – jak sądzę z nazwy – mówiący o „szantach” – a nie o animozjach i butelkach na FB.
  Zaręczam że nie piłem z tych butelek sam.
  NIKT – kto nie chce – nie musi oglądać zdjęć które tam wstawiam ani mnie „śledzić”. Od tego są zupełnie inne służby, bardzo w tym wyspecjalizowane.
  To prawda – butelki były wszelkiej maści… I tu szanowna Pani Figa ma rację. A tak dla jasności – Dziadek Władek to po prostu Władysław Całka – gdyby ktoś te milion butelek chciał pooglądać:-) i mnie "śledzić".

  I dalej (znów liczę:-))…
  „A skąd wiesz, jakie plany ma ChCK na ten dzień? Skąd wiesz, ile kosztuje wynajęcie sali/akustyka/sprzętu na konkurs i ile kasy jest na to? Skąd wiesz, że od południa piwo w SP się będzie lało strumieniami? Bo ja bywałam na różnych imprezach o tej porze i szła głównie kawa...”

  Jakież to „imprezy” o „tej porze” były? Od "południa"? Wiele mnie jak widzę omineło... Czy to możliwe żeby o tej porze „piwo się lało strumieniami”? Nidzie tego nie napisałem.
  I prawda – nie wiem ile kosztuje wynajęcie sali, akustyka, sprzętu… Mało mnie to interesuje bo przychodzę na „imprezy” w innym celu. Nie w celu śledzenia kto, co, za ile. I ile ktoś wypije.

  Przepraszam Kamilu – LICZĘ… Już pewno milion dochodzi…:-) Nie zdziwię się jak mój profil usuniesz z portalu szanty24.pl Zresztą za chwilę o to oficjalnie poproszę.

  Prawda – nie bywałem jak szanowna Pani Figa w SP w Chorzowie „o tej porze” ( mówiąc „żargonem” – upierdliwy jestem…).
  Przykro mi że nie uczestniczyłem aż tak bardzo w życiu Starego Portu…
  Bywałem w całkiem innych godzinach – i to bardzo dawno temu. Ostatni raz na „opłatku” – chyba już ze dwa lata minęło. Nawet zrobiłem wtedy kilka kiepskich fotek… Posłałem zainteresowanym - znaczy tym którzy na nich byli.

  Czytam sobie teraz tą wypowiedź..
  „Cóż mi po konkursie w pięknym ChCK jak nikt poza zespołami na niego nie przychodzi, granie do pustej sali zespołom też nie pomaga.”

  Pokrywa się dokładnie z moja opinią!

  A jednak na tej jak prawisz „pustej sali”(wszak o niczym innym nie pisałem - nawet nie "licząc" ; nie ubliżyłem ani Fundaji HALS ani chyba nikomu innemu. Jeśli tak to zostało odebrane - przepraszam) za każdym razem byłem. Prawda – jestem „malutki” i trudno mnie zobaczyć…:-)
  Mam zdjęcia z TRATWY w pięknym ChCK… Pustej sali… Było mi jakoś przykro jak Ci którzy tam przyszli zamiast słuchać biegali właśnie po piwo do okolicznych sklepów… Ale przecież to nic zdrożnego - ważne że wracali:-)
  Słusznie prawisz Kamilu – piwo z rana jak śmietana”. Choć to już po południu bywało. Przepraszam - piwo i śmietana to nic złego:-)

  Czytam teraz następną wypowiedź – i tu nie muszę liczyć:-)

  Witaj Aru:-)
  Słusznie piszesz i myślisz:-)
  „Jeśli proporcje wypitego piwa do zainteresowania muzyką będą właściwe to czy miejsce generalnie ma jakieś znaczenie?”
  Nie – nie ma.
  Życzę Ci – Wam – i WSZYSTKIM aby tak było… I było by wtedy fajnie. Dobrze Korycki śpiewa:-) - ale nie znam tych słów… Wybacz:-) Zapewne tak jest:-)
  I fakt – nie ma o co kruszyć kopii:-)
  Życzę WSZYSTKIM by atmosfera była w SP fajna:-) By „zwyciężył” nie tyle najlepszy ale by zwyciężyła MUZYKA:-)
  I racja Aru…
  „Ważne, że konkursy się jeszcze odbywają bo czasy faktycznie są ciężkie.”
  To prawda… Ciężkie. Inaczej kiedyś bywało – ale niektórzy są za młodzi by to pamiętać:-) Powspominają za kilka – kilkanaście lat.
  Życzę WSZYSTKIM wspaniałej atmosfery w SP… I na sali ChCK. Pięknych wspomnień, pięknych doznań, uśmiechu…

  I już koniec liczenia…
  Myślę że czas na milczenie - i zapraszam na milion butelek na FB:-)

  I proszę Admina o usunięcie mojego profilu z Portalu. Sam tego nie potrafię zrobić:-( To nie jest jakaś urażona ambicja, Kamilu i Ciciku... I Figo:-) Po prostu tak trzeba i tyle.

  Za stary jestem na boje...

  Władysław „Dziadek Władek” Całka
  Czy ta wypowiedź okazała się pomocna? Tak Nie
  • 2 z 2 osób uznało tę wypowiedź za pomocną
   cicik Piekary Śląskie / Polska 10 listopada 2012, 8:11
   Dziadek Władek:

   I proszę Admina o usunięcie mojego profilu z Portalu. Sam tego nie potrafię zrobić:-( To nie jest jakaś urażona ambicja, Kamilu i Ciciku... I Figo:-) Po prostu tak trzeba i tyle.


   W kwestii technicznej... jeśli chcesz usunąć swoje konto to kliknij w prawym górnym rogu strony opcję "Ustawienia" i tam jest przycisk "Usuń konto". Nikt za ciebie tutaj tego nie zrobi... tu nie forum Szantymaniaka.
   Czy ta wypowiedź okazała się pomocna? Tak Nie
   • Gość 20 listopada 2012, 20:19
    cicik:
    Dziadek Władek:

    I proszę Admina o usunięcie mojego profilu z Portalu. Sam tego nie potrafię zrobić:-( To nie jest jakaś urażona ambicja, Kamilu i Ciciku... I Figo:-) Po prostu tak trzeba i tyle.


    W kwestii technicznej... jeśli chcesz usunąć swoje konto to kliknij w prawym górnym rogu strony opcję "Ustawienia" i tam jest przycisk "Usuń konto". Nikt za ciebie tutaj tego nie zrobi... tu nie forum Szantymaniaka.

    Dzięki Ciciku.
    Za moment pewno uda mi się to zrobić. Masz rację - bardzo słuszną - tu nie Forum Szantymaniaka, z którego to dawno temu zrezygnowałem.
    Sporo zwykłych "pyskówek" - choć też jeszcze wiecej fajnych rzeczy tam się działo.
    Ale mnie nie "podniecaja" rozmowy o mnie i moich "poczynaniach" na FB, "śledzeniu", milionach butelek.
    To tylko gwoli wyjaśnienia.

    Życze wielu merytorycznych dyskusji i świetnych wypowiedzi, wieści, felietonów o wywiadów, recenzji i relacji. szanty24.pl to dobry portal - i niech takim pozostanie.
    Władysław "Dziadek Władek" Całka
    Czy ta wypowiedź okazała się pomocna? Tak Nie
 • 1 z 1 osób uznało tę wypowiedź za pomocną
  figa 12 listopada 2012, 23:32
  Cudna po prostu była ta Tratwa, wszystkim współimprezowiczom serdecznie dziękuję za trzy dni śpiewu, gitary i rozmów :*
  Czy ta wypowiedź okazała się pomocna? Tak Nie
Wypowiedz się

Twoje konto

Newsletter

Zapisz się na cotygodniowy newsletter szantowy
Bądź na bieżąco, zapisz się na powiadomienia o nowych artykułach: