Z pokładu Daru Opola

Nowe audycje Ryśka Sobieszczańskiego
Wieści Kamil Piotr Piotrowski 23 stycznia 2017
Ryszard Sobieszczański Fot. Wanda Kownacka
Czy wiecie, że to do Opola należał pierwszy w Polsce jacht, który powstał z datków mieszkańców? Nazywał się Dar Opola, i choć już nie pod tą nazwą, pływa do dziś. Jego historię oraz dzieje żeglarstwa opolskiego, które w tym roku obchodzi 70-lecie, na antenie Radia Opole prezentować będzie Ryszard Sobieszczański. A że Rychu muzykę morza lubi to żeglarskich nut nie zabraknie.

Miłośnicy muzyki morza powinni znać Rycha Sobieszczańskiego. To on w Opolu, jak na ziemi dziewiczej, pod szyldem Opolskiego Stowarzyszenia Muzycznego „Pieśni spod Żagli” rozkręcił swego czasu koncerty muzyki żeglarskiej. Na imprezach, które organizował grały najlepsze zespoły t.zw. polskiej sceny szantowej (miałem okazję i ja). W Opolu, LOK Turawa, Radiu Opole, Filharmonii Opolskiej czy ostatnio w tawernie Kubryk, często było trudno o wolne miejsce.

Tym razem Rychu postanowił wgryźć się w historię opolskiego żeglarstwa, które w tym roku celebruje 70 lat istnienia. Z tej okazji przygotowuje na ten temat książkę i wystawę. Od kilku miesięcy spotyka się z różnymi ludźmi, związanymi z opolskim żeglarstwem i zbiera materiały.

Część z nich, w tym historię niezwykłego jachtu „Dar Opola” zaprezentuje w nowej audycji Radia Opole, pt. „Z pokładu Daru Opola”. Cykl prezentowany jest w każdą sobotę o godz. 14:15 na antenie głównej podczas audycji Ze zdrowiem Ci do twarzy. Każdy z odcinków będzie po emisji do odsłuchania w zakładce Z pokładu Daru Opola.

Rysiek, promując swoje wydarzenia, był częstym rozmówcą w Radiu Opole. Tym razem stanął po drugiej stronie sitka. Sam audycje przygotowuje, sam je montuje i publikuje później w sieci. Jak zapowiada - będzie do studia zapraszał ciekawych rozmówców, którzy opowiedzą o Opolu od strony wody. Choć audycja na razie jest krótka, bo trwa raptem 5 minut, ale nie zabraknie w niej też oczywiście muzyki żeglarskiej.

Dlatego w imieniu Ryśka i Radia Opole - zapraszamy.

Komentarze

dodaj własny komentarz
Jeszcze nie skomentowano tego artykułu.

Newsletter

Zapisz się na cotygodniowy newsletter szantowy
Bądź na bieżąco, zapisz się na powiadomienia o nowych artykułach: