W Magazynie o szantach

Nowy Magazyn FOLK24
Wieści Kamil Piotr Piotrowski 14 czerwca 2016
Magazyny FOLK24 (1/2016) Fot. Kamil Piotrowski
Właśnie ukazał się kolejny numer Magazynu FOLK24, wydawanego przez Fundację Folk24, wydającej także serwis Szanty24.pl. Pośród wielu działów, na dwóch, z 52 kolorowych, kredowych stron znalazło się kilka słów na temat sceny szantowej. Dzięi zmianie systemu dystrybucji to wydanie Magazynu trafi do kilku tysięcy odbiorców - może także dotrzeć do Was.

Redakcja bratniego portalu Folk24.pl właśnie prezentuje i dystrybuuje nowy numer Magazynu FOLK24, papierowej wersji portalu. Pierwszy numer Magazynu ukazał się w październiku 2013 r. Do tej pory udało się wydać 5 numerów. Nowością jest to, iż Magazyn dystrybowany dotąd odpłatnie, tym razem trafi do kilku tysięcy czytelników - pocztą, bezpłatnie. Będzie go także można zdobyć na letnich festiwalach etnofolkowych, w konkursach, można także napisać maila (redakcja@folk24.pl) i poprosić o wysyłkę. Jak zapewnia redakcja - każdy, kto podeśle adres, otrzyma Magazyn, no chyba, że nakład się wyczerpie.

Kto nie chce czekać na egzemplarz papierowy, może zamówić wersję elektroniczną w PDF w cenie Ty proponujesz za ile kupujesz - wydawca prosi o dowolną kwotę na rzecz wsparcia swojej działalności.

W numerze dużo o folku, relacje, recenzje, prezentacje (w tym sceny country) i felietony, m.in. Wojciecha Ossowskiego, uznanego redaktora z radiowej Trójki czy Tadeusza Konadora - wybitnego znawcy i obserwatora sceny folkowej (twórcy serwisu folk.pl i kultowego dziś sklepu Galeria Folkowa. Jest też dział poświęcony folkowi morskiemu, pt. Pieśni morza, a w nim opowieść o... szantymenie. Jest także opowieść o irlandzkich pieśniach rebelii (a wszak muzyka Zielonej Wyspy fanom szant i pieśni morskich jest bardzo bliska), autorstwa Susan Flynn. Tekst idealnie wpasował się w 100 rocznicę odzyskania przez Irlandię wolności.

Dla tych, którzy nie mieli jeszcze okazji poczytać poprzednich wydań wydawca przygotował specjalny pakiet numerów 1-5 z płytą CD - w promocyjnej cenie - 50 zł.

A my dodatkowo, pierwszym trzem osobom, które zamówią ten pakiet i wyślą nam mailem (redakcja@szanty24.pl) nr zamówienia, też dołożymy płytę, jedną z tych wymienionych poniżej (w mailu podajcie którą):

Set sail Old Marinners

Za górą, za wodą Pod Wiatr

Sąsiedzi | Folk & szanty | 2001-2011 - Sąsiedzi

 

Magazyn FOLK24 - Muzyka czterech stron świata", nr 1/2016 (6), 3.06.2016, 7000 egz.
Serwis Szanty24.pl jest patronem medialnym wydawnictwa

Komentarze

dodaj własny komentarz
Jeszcze nie skomentowano tego artykułu.

Newsletter

Zapisz się na cotygodniowy newsletter szantowy
Bądź na bieżąco, zapisz się na powiadomienia o nowych artykułach: