Szanty znów zabrzmią nad Narwią

Łomża zaprasza po raz trzeci
Wieści Katarzyna Marcinkowska 21 lipca 2022
Flash Creep - Szanty nad Narwią 2021 Fot. K. Marcinkowska
Festiwal „Szanty nad Narwią” oraz towarzyszący mu wyścig pychówek o tytuł Mistrza Nurtu Pradoliny Narwi powoli stają się już łomżyńską tradycją. Piosenka żeglarska zabrzmi bowiem na nadnarwiańskich bulwarach już po raz trzeci. Na scenie usytuowanej tuż nad rzeką ponownie będzie można usłyszeć Flash Creep oraz Mechaników Shanty, a po raz pierwszy – Starą Kuźnię.

Choć początkowo z Łomży dochodziły nas niepokojące wieści, dziś już możemy z radością ogłosić, że dzięki wysiłkom Lokalnej Organizacji Turystycznej Ziemia Łomżyńska trzecia edycja festiwalu „Szanty nad Narwią” się odbędzie – i to już w najbliższą sobotę!

Imprezę rozpocznie wyścig pychówek na rzece Narew, który odbywa się pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Łomża. Następnie Portem Łomża zawładną szanty i piosenki żeglarskie, a to za sprawą takich gwiazd jak Flash Creep, Stara Kuźnia oraz Mechanicy Shanty.

W tym roku „Szantom nad Narwią” towarzyszy także konkurs z okazji 85. rocznicy powstania Ogólnokrajowej Spółdzielni Turystycznej Gromada, która to co roku partneruje festiwalowi.

Dodatkowo w trakcie festiwalu zostanie przeprowadzona zbiórka na rzecz chorego na SMA Filipka Nowackiego z Łomży. 

Organizatorem „Szant nad Narwią” jest Lokalna Organizacja Turystyczna Ziemia Łomżyńska we współpracy z MOSiR Łomża, zaś patronatem honorowym objęli ją Prezydent Miasta Łomży Mariusz Chrzanowski oraz Wójt Gminy Piątnica Artur Wierzbowski.

Szczegóły w dziale „Koncerty”.

Komentarze

dodaj własny komentarz
Jeszcze nie skomentowano tego artykułu.

Newsletter

Zapisz się na cotygodniowy newsletter szantowy
Bądź na bieżąco, zapisz się na powiadomienia o nowych artykułach: