Szanta Claus po raz trzynasty

Festiwal z konkursem w Poznaniu
Wieści Kamil Piotr Piotrowski 20 listopada 2018
Jan i Klan Fot. Press / Szanta Claus
Festiwal „Szanta Claus” to poznańskie święto kultury żeglarskiej. Tradycyjnie, w okolicach Św Mikołaja, odbędzie się po raz trzynasty. W programie otwarcie wystawy, poświęconej regatom „Bitwa o Gotland” oraz dwa koncerty znanych zespołów piosenki żeglarskiej. Drugiego dnia, w sobotę, odbędzie się, jeden z niewielu już w Polsce, konkurs dla wykonawców szant i piosenki żeglarskiej.

Czasy trudne, festiwali coraz mniej, a konkursy piosenki żeglarskiej to już chyba w ogóle na wymarciu, więc tym bardziej przyklaskiwać i wspierać trzeba tych, którym jeszcze się chce. A chciało się, i to po raz trzynasty, załodze Festiwalu „Szanta Claus” w Poznaniu, oczywiście pod wodzą niezmordowanego Maćka Olszewskiego.

I znów, jak co roku Poznań nie tylko muzyką morza będzie upajał widzów, ale także obrazem. Oto pierwszego dnia festiwalu (piątek, 7 grudnia), w Ośrodku Kultury Żeglarskiej i Marynistycznej WOZŻ otwarta zostanie wystawa ze zdjęciami i pamiątkami z jednych z najtrudniejszych regat samotników w Europie – „Bitwy o Gotland”. Wieczorem, znów restauracja „Pióro Feniksa” symbolicznie zmieni się w Tawernę Festiwalową, a zagrają i zaśpiewają w niej: Jakub Paluszkiewicz oraz Kamil Badzioch i Przyjaciele, wszyscy z Trójmiasta.

Mamy nadzieję, że konkursowicze przyjadą tłumnie do Poznańskiej Szkoły Muzycznej i sobotni Konkurs okaże się ciekawym punktem festiwalu. Przypomnijmy, że grupy i soliści, którzy wygrywali poprzednie edycje, bardzo dobrze radzą sobie na rodzimej scenie. Po występach tych początkujących, przyjdzie czas na koncerty tych doświadczonych, a w tym roku do Poznania przyjadą: Cztery Refy, The Nierobbers, Grupa Trzymająca Ster, Jan i Klan oraz laureaci konkursu. Oczywiście po oficjałkach organizatorzy zapraszają znów do Tawerny, na nocne śpiewanie.

Bilety można dostać w CIM przy ul. Ratajczaka 44 oraz na www.bilety24.pl
Więcej informacji znajdziecie w naszym dziale „koncerty” i na oficjalnej stronie festiwalu 

 

13 Festiwal Piosenki Żeglarskiej „Szanta Claus”, 7-8.12.2018, Poznań
Serwis Szanty24.pl jest patronem medialnym wydarzenia

Komentarze

dodaj własny komentarz
Jeszcze nie skomentowano tego artykułu.

Newsletter

Zapisz się na cotygodniowy newsletter szantowy
Bądź na bieżąco, zapisz się na powiadomienia o nowych artykułach: