Na pomoc żeglarce

Siła przyjaźni - koncert charytatywny
Wieści Kamil Piotr Piotrowski 27 marca 2013
Flash Creep Fot. Kamil Piotrowski
Popłynęła załoga w rejs… ona z nimi. Los chciał, że na tym rejsie zaraziła się złym wirusem, a choroba, którą wywołał ma przebieg bardzo niespotykany, rzadki - ostry. Jej życie jest cały czas zagrożone ale walczy, a na walkę potrzebne są środki. Dla niej przyjaciele zmobilizowali lokalne środowisko żeglarzy i zorganizowali koncert charytatywny. W drugi dzień Wielkanocnych Świąt.

To nie Prima Aprilis, choć może to na pierwszy rzut oka tak wyglądać. Naprawdę tego dnia odbędzie się koncert pt. „Siła Przyjaźni” grup Mechanicy Shanty (część składu), Flash Creep oraz Pod Wiatr, by pomóc.

Niestety, jedna z żeglarek związana ze środowiskiem w Stalowej Woli zachorowała na bardzo złośliwą odmianę żółtaczki. Choroba rozwija się szybko - przypadek jeden na milion. Przyjaciele zareagowali natychmiast.

W drugi dzień świąt, 1 kwietnia, w Spółdzielczym Domu Kultury w Stalowej Woli organizują koncert, z którego dochód przeznaczony zostanie m.in. na zakup drogich, nierefundowanych przez NFZ leków. One jak się okazuje stabilizują nieco przebieg choroby, być może dzięki nim przeszczep wątroby nie będzie potrzebny.

W imieniu organizatorów: przyjaciół, Stowarzyszenia Rozwoju Żeglarstwa i Harcerstwa Wodnego Horyzont, SDK oraz Fundacji Folk24 wszystkich, którzy mogą i są w pobliżu, zapraszamy do Stalowej Dobrej Woli. Szczegóły w dziale koncerty.

"Siła Przyjaźni", 1.04.2013, SDK, Stalowa Wola
Portal Szanty24.pl jest patronem medialnym wydarzenia

Komentarze

dodaj własny komentarz
Jeszcze nie skomentowano tego artykułu.

Jesteś tutaj:

Newsletter

Zapisz się na cotygodniowy newsletter szantowy
Bądź na bieżąco, zapisz się na powiadomienia o nowych artykułach: