Dla Mechaników Shanty

31 Festiwal Piosenki Żeglarskiej KOPYŚĆ
Wieści Kamil Piotr Piotrowski 26 marca 2015
Mechanicy Shanty Fot. Mariusz Bartosik
Pomimo kłopotów z salą i koniecznością zmiany terminu festiwalu, odmowy udzielenia wnioskowanego dofinansowania przez władze lokalne, co skutkowało cięciami w programie imprezy, i pomimo niesprzyjających ostatnio wiatrów dla festiwali, nie tylko w Białymstoku, mamy jednak pozytywną wiadomość. Jeden z najstarszych festiwali w Polsce znów się odbędzie i to z ciekawymi gośćmi.

Tegoroczna, 31 edycja Festiwalu Piosenki Żeglarskiej „Kopyść” odbywać się będzie pod dyktando zespołu Mechanicy Shanty, który w Białymstoku będzie świętować 30-lecie od momentu wyłonienia się pierwszego, bardzo licznego wówczas, choć jeszcze nie pod obecną nazwą, składu.

Zespołu i jego historii miłośnikom szant i pieśni żeglarskich przedstawiać nie trzeba, bo że to znana i szanowana marka wiedzą wszyscy, stąd nie dziwi, że na ich specjalnym sobotnim koncercie pojawią się nie byle jakie osobistości: Marek Szurawski, Waldemar Mieczkowski oraz zespoły Tonam&Synowie, Flash Creep, Formacja (z najnowszą płytą) i Sąsiedzi.

Koncert nocny z kolei („Żeglujże żeglarzu”) stanie pod znakiem premiery płyty jedynego takiego w RP, Męskiego Chóru Szantowego im. Zawiszy Czarnego, pod dyrekcją Jacka Jakubowskiego i ze wsparciem szantymenów: Marka Szurawskiego, Henryka "Szkota" Czekały, Macieja Łuczaka i Macieja Jędrzejko. Poza tym w koncercie wystąpią jeszcze: Banana Boat, Tonam&Synowie oraz laureaci konkursu, który odbędzie się dzień wcześniej (zakwalifikowali się do niego: Gdynia Radio, Ponton Band, Piotr Weinert, Stary Port Białystok,

 Syndrom Beczki, The Nierobbers, Wojciech Biesiadecki).

Oczywiście festiwal rozpocznie się w piątek, koncertem „Czas w morze”, do którego zaproszono aż trzy duety, w tym jeden zagraniczny, a będą to: Waldemar Mieczkowski i Jacek Ronkiewicz, Przemysław Maruchacz i Przemysław Burel, Daniel Grall i Nico Brung. Jedynym zespołem tego wieczoru, będą dawno na Kopyści niesłyszani - Sąsiedzi.

Szczegóły jak zawsze znajdziecie w naszym dziale "koncerty" lub na stronie organizatora.

 

XXXI Festiwal Piosenki Żeglarskiej Kopyść, 10-11.04.2015, Białystok
Portal Szanty24.pl jest patronem medialnym wydarzenia

Komentarze

dodaj własny komentarz
Jeszcze nie skomentowano tego artykułu.

Newsletter

Zapisz się na cotygodniowy newsletter szantowy
Bądź na bieżąco, zapisz się na powiadomienia o nowych artykułach: