Dla Mechaników Shanty

31 Festiwal Piosenki Żeglarskiej KOPYŚĆ
Wieści Kamil Piotrowski 26 marca 2015
Mechanicy Shanty Fot. Mariusz Bartosik
Pomimo kłopotów z salą i koniecznością zmiany terminu festiwalu, odmowy udzielenia wnioskowanego dofinansowania przez władze lokalne, co skutkowało cięciami w programie imprezy, i pomimo niesprzyjających ostatnio wiatrów dla festiwali, nie tylko w Białymstoku, mamy jednak pozytywną wiadomość. Jeden z najstarszych festiwali w Polsce znów się odbędzie i to z ciekawymi gośćmi.

Tegoroczna, 31 edycja Festiwalu Piosenki Żeglarskiej „Kopyść” odbywać się będzie pod dyktando zespołu Mechanicy Shanty, który w Białymstoku będzie świętować 30-lecie od momentu wyłonienia się pierwszego, bardzo licznego wówczas, choć jeszcze nie pod obecną nazwą, składu.

Zespołu i jego historii miłośnikom szant i pieśni żeglarskich przedstawiać nie trzeba, bo że to znana i szanowana marka wiedzą wszyscy, stąd nie dziwi, że na ich specjalnym sobotnim koncercie pojawią się nie byle jakie osobistości: Marek Szurawski, Waldemar Mieczkowski oraz zespoły Tonam&Synowie, Flash Creep, Formacja (z najnowszą płytą) i Sąsiedzi.

Koncert nocny z kolei („Żeglujże żeglarzu”) stanie pod znakiem premiery płyty jedynego takiego w RP, Męskiego Chóru Szantowego im. Zawiszy Czarnego, pod dyrekcją Jacka Jakubowskiego i ze wsparciem szantymenów: Marka Szurawskiego, Henryka "Szkota" Czekały, Macieja Łuczaka i Macieja Jędrzejko. Poza tym w koncercie wystąpią jeszcze: Banana Boat, Tonam&Synowie oraz laureaci konkursu, który odbędzie się dzień wcześniej (zakwalifikowali się do niego: Gdynia Radio, Ponton Band, Piotr Weinert, Stary Port Białystok,

 Syndrom Beczki, The Nierobbers, Wojciech Biesiadecki).

Oczywiście festiwal rozpocznie się w piątek, koncertem „Czas w morze”, do którego zaproszono aż trzy duety, w tym jeden zagraniczny, a będą to: Waldemar Mieczkowski i Jacek Ronkiewicz, Przemysław Maruchacz i Przemysław Burel, Daniel Grall i Nico Brung. Jedynym zespołem tego wieczoru, będą dawno na Kopyści niesłyszani - Sąsiedzi.

Szczegóły jak zawsze znajdziecie w naszym dziale "koncerty" lub na stronie organizatora.

 

XXXI Festiwal Piosenki Żeglarskiej Kopyść, 10-11.04.2015, Białystok
Portal Szanty24.pl jest patronem medialnym wydarzenia

Komentarze

dodaj własny komentarz
Jeszcze nie skomentowano tego artykułu.

Twoje konto

Newsletter

Zapisz się na cotygodniowy newsletter szantowy
Bądź na bieżąco, zapisz się na powiadomienia o nowych artykułach: