Brak drugiego

Werdykt jury PPP
Wieści Kamil Piotrowski 26 stycznia 2013
Port Pieśni Pracy 2013 (zima) Fot. Kamil Piotrowski
Wczoraj, pierwszego dnia tyskiego Portu Pieśni Pracy odbył się konkurs. Pierwszy w tym roku. Nie dojechały na niego dwa zespoły, ale zjawiło się ich trzy oraz trójka solistów. Jury debatowało długo, o ile nie było ponoć wątpliwości co do zwycięzcy, o tyle z kolejnymi miejscami już tak łatwo nie poszło. Dziś, w Tychach oficjalne wyniki i konkurs laureatów. Zaskoczenia nie było.

Po wysłuchaniu sześciu wykonawców, a wystąpili w kolejności: Trzecia Miłość, Gabriel Stangret, Old Marinners, Anker, Wiktor Pacan i Joanna Komarzyniec, jury w składzie: Agnieszka Krajewska, Danuta Rajchel, Wojciech Harmansa i Ireneusz Herisz, po długich obradach postanowiło, iż podczas drugiego dnia PPP wręczy:

  • Wielki Dzwon PPP grupie Anker z Górowa Iławeckiego
    (oraz 4 000 zł brutto, zaproszenie do udziału w letniej edycji festiwalu Port Pieśni Pracy w dniach 24-25 sierpnia 2013 roku, zaproszenie do udziału w Festiwalu Piosenki Żeglarskiej w Charzykowach w dniach 9-10 sierpnia 2013 roku, nominacja do udziału w przesłuchaniach konkursowych festiwalu Shanties 2014.
  • Mały Dzwon PPP zespołowi Old Marinners ze Skarżyska Kamiennej
  • Wyróżnienie Wiktorowi Pacanowi 
    (za ciekawą interpretację piosenki Andrzeja Koryckiego „Blues o moim morzu”).

Jury dostrzegając dużą różnicę w prezentacjach konkursowych pomiędzy zwycięzcami a resztą zespołów, nie przyznało w tym roku Średniego Dzwonu PPP nikomu.

Do Tychów nie dotarły zespoły Za Burtą i Onyks. Koncert dnia pierwszego trwał do godz. 2:00 a licznie zgromadzoną publiczność bawiły zespoły Klang oraz Mechanicy Shanty, na zmianę.

Port Pieśni Pracy, 25-27.01.2013, Tychy
Portal Szanty24.pl jest patronem medialnym wydarzenia

Komentarze

dodaj własny komentarz
Jeszcze nie skomentowano tego artykułu.

Jesteś tutaj:

Newsletter

Zapisz się na cotygodniowy newsletter szantowy
Bądź na bieżąco, zapisz się na powiadomienia o nowych artykułach: