Będzie Puchar PPP

25 Port Pieśni Pracy w Tychach
Wieści Kamil Piotr Piotrowski 21 sierpnia 2012
23 Port Pieśni Pracy Fot. Marek Relich
Od lat szantowe lato kończy się w Tychach. Już w najbliższy weekend, tyskie Paprocany po raz dziesiąty rozbrzmiewać będą szantami, piosenką żeglarską i folkowymi nutami. Przez dwa dni na scenie przy Dzikiej Plaży, na dwunastej letniej edycji PPP w Tychach wystąpi dwunastu wykonawców. Przypadkowa czy zamierzona to zbieżność?

Przypomnijmy, że impreza pojawiła się w Tychach, jeszcze pod nazwą Pieśni Po Pracy, zimą 2000 r. Rok później, latem odbyła się pierwsza edycja letnia. Jako Port Pieśni Pracy, festiwal istnieje od 2002 r. Dwa razy, na czas prac modernizacyjnych, letni PPP wyprowadzał się z Ośrodka Wypoczynkowego w Paprocanach do centrum Tych. Po powrocie w ubiegłym roku, festiwal zakotwiczył w nowej lokalizacji - przy Dzikiej Plaży.

W tegorocznym programie, obok uznanych już wykonawców sceny żeglarskiej, jak co roku, ważne miejsce zajmą ci, którzy stawiają pierwsze kroki na scenie - laureaci konkursu zimowej edycji PPP - Marta Śliwa i Canau. Pokazali już w Charzykowach, że laury zdobyte zimą nie były przypadkowe.

Koncerty każdego dnia rozpoczynać się będą o 18:00 (dla dzieci w niedzielę o 17:00) a obok wspomnianych laureatów konkursu, usłyszymy m.in. rzadko występujący tyski Leje na Pokład (w którego składzie ostatnio pojawiał się Michał Gramatyka z Prawdziwych Pereł); Qftry - pięciokrotni zdobywcy nagrody im. Stana Hugilla, którzy do Tych przybędą z najnowszą płytą, nagraną z kanadyjskim szantymenem i folkmenem Tomem Lewisem. Z nową płytą przyjadą także Smugglers, a z nową wokalistką z kolei pojawi się na Dzikiej Plaży, gliwicka grupa wokalna Indygo. Poznamy też nowe oblicze szantymena Grzegorza „GooRoo” Tyszkiewicza - GooRoo Band.

Nie wszyscy pewnie już wiedzą, że nową pasją Zbyszka Murawskiego z grupy Zejman & Garkumpel stała się nyckelharpa. Utwory Zejmana z jej towarzyszeniem nabrały innego, bardziej folkowego charakteru. Warto posłuchać. Poza tym oczywiście gospodarze - Prawdziwe Perły; dinozaury sceny żeglarskiej - Ryczące Dwudziestki (na zdjęciu zapowiadającym) oraz folkowi w amerykańskim tego słowa znaczeniu - Flash Creep i irlandzkim - JRM.

W sobotę, nieopodal sceny zaparkuje specjalna karetka, której obsługa udzielać będzie informacji na temat...

- Letnia edycja Portu pieśni Pracy zwykle związana jest z różnorakimi działaniami charytatywnymi lub prozdrowotnymi. Były już „Szanty z Sercem”, gdzie wspieraliśmy budowę sztucznego serca, były „Szanty dla Messaliny”, kiedy zbieraliśmy datki na leczenie chorego Irka Wójcickiego, czy „Szanty dla Pajacyka”. W czasie tegorocznego festiwalu promować będziemy ideę krwiodawstwa oraz uczestnictwa w programie dawstwa szpiku kostnego - pisze do nas Joanna Lorka Tomczak z biura festiwalowego.

Nie omijajcie ich, bo jeśli pamiętacie, obok zabawy w Tychach zawsze pomagamy. Poza tym, także w sobotę, o 11:00 w Ośrodku Wypoczynkowym w szranki staną miłośnicy żeglarstwa, którzy powalczą o puchar Portu Pieśni Pracy.

Szczegóły programu znajdziecie w naszym dziale „koncerty”. Zapraszamy

Port Pieśni Pracy, 25-26.08.2012, Paprocany, Tychy
Portal Szanty24.pl jest patronem medialnym wydarzenia

Komentarze

dodaj własny komentarz
 • Gość 21 sierpnia 2012, 16:41
  mała poprawka po emisji, Zbyszek Murawski gra na nyckelharpie a nie na lirze korbowej - jak napisałem, różnica znacząca - za czujność "Lorce" dziękuję

  poprawiłem się ;)

  Czy ta wypowiedź okazała się pomocna? Tak Nie
  • Gość 21 sierpnia 2012, 17:07
   Kamil Piotrowski:
   mała poprawka po emisji, Zbyszek Murawski gra na nyckelharpie a nie na lirze korbowej - jak napisałem, różnica znacząca - za czujność "Lorce" dziękuję

   poprawiłem się ;)


   Jest jeszcze jeden mały błąd;) To też tak nawiasem czujności ;)
   Czy ta wypowiedź okazała się pomocna? Tak Nie
 • Gość 21 sierpnia 2012, 17:17
  Zwracam honor. Zmyliły mnie 2 różne zdjęcia w zapowiedzi i artykule;)
  Czy ta wypowiedź okazała się pomocna? Tak Nie
Zobacz więcej

Jesteś tutaj:

Newsletter

Zapisz się na cotygodniowy newsletter szantowy
Bądź na bieżąco, zapisz się na powiadomienia o nowych artykułach: