Tom Lewis wystąpi z Qftrami w Szczecinie

Znany folkmen i polscy szantymeni
Wieści Kamil Piotr Piotrowski 9 marca 2018
Tom Lewis i Qftry Fot. Press
Tom Lewis, wspaniały szantyman, uznany folkman, miłośnik morza i tradycji znów wystąpi z polską grupą Qftry w Szczecinie. W trakcie koncertu możemy się spodziewać ogromnej dawki morskiego śpiewania i folkowego grania. Ich wspólna pierwsza płyta była jednym z ważniejszych wydawnictw na naszej scenie, dziś kultowa i niemal nie do zdobycia.

Tom Lewis rozpoczął współpracę z polskimi szantymenami z zespołu Qftry w 2001 r. kiedy to Grzegorz Majewski zaprosił ich do wspólnego projektu "Poles Apart". Projekt niezwykły, bo realizujący płytę polskich wykonawców z uznanym zachodnim szantymenem, na dodatek przez ocean. Efektem tej nawiązanej wówczas współpracy były już dwie płyty ("Poles Apart - On My Ocean" oraz "Poles Part Too - The Song Goes On") i wiele wspólnych koncertów Toma i Qftrów, zarówno za granicą, jak i w Polsce. Tom z Qftrami pojawił się m.in. na Shanties w 2010 r. czy dwukrotnie na zlocie The Tall Ships' Races w Szczecinie (2007 i 2013).

Szantyman to co się zowie, zna bardzo dobrze morze, poznał je służąc przez 24 lata w brytyjskiej marynarce. Gdy opuścił służbę poświęcił się muzyce. Wykonuje tradycyjny repertuar morski i folkowy, komponuje także własne utwory. Urodził się w Belfaście (Irlandia Północna), stąd jego kompozycje nawiazują do irlandzkiej, celtyckiej stylistyki. Śpiewa a cappella i akompaniuje sobie na ukulele lub akordeonie guzikowym.

W Szczecinie Tom Lewis i Qftry pojawią się na scenie w Starej Rzeźni, bardzo klimatycznej sali, z dobrym nagłośnieniem więc z pewnością warto ich posłuchać, bo brzmienie mają niesamowite. Na żywo mniej więcej tak:

Szczegóły koncertu znajdziecie w naszym dziale "koncerty"

Komentarze

dodaj własny komentarz
Jeszcze nie skomentowano tego artykułu.

Newsletter

Zapisz się na cotygodniowy newsletter szantowy
Bądź na bieżąco, zapisz się na powiadomienia o nowych artykułach: