"Live" Brasów na start

Prapremierowe egzemplarze tylko dla Szanty24.pl
Wieści Kamil Piotr Piotrowski 2 sierpnia 2012
Brasy i Pat Sheridan Fot. Kamil Piotrowski
Dziś, przedpremierowo, dotarło do nas kilka egzemplarzy najnowszej płyty zespołu Brasy, zatytułowanej „Live“. Z lepszym prezentem z okazji reaktywacji portalu nie można było trafić. Zatem z okazji restartu Szanty24.pl mamy dla was konkurs na Facebooku oraz możliwość zakupu płyty w naszym sklepie (tylko kilku sztuk na razie!), jeszcze przed uruchomieniem oficjalnej dystrybucji.

Zespół Brasy objawił się polskiej scenie żeglarskiej na początku 2008 roku. Przeszli jak burza przez sceny konkursowe, zdobywając uznanie jurorów m.in. festiwali Euroszanty&Folk, Kopyść, Shanties.

Tego samego roku ukazała się płyta Pat Sheridan i Brasy, pt. Rolling Home, nagrana wspólnie z irlandzkim szantymenem. Czterech młodych, i jeden już doświadczony, panów wprowadziło na scenę żeglarską nową jakość, coś między surowością klasyków a nowoczesnością „silesian sound”.

Grupa szybko zyskała uznanie organizatorów polskich i zagranicznych festiwali. Jednak na drugą płytę kazali swoim fanom długo czekać. Pojawił się co prawda, w tak zwanym międzyczasie, singiel, ale to tylko zaostrzyło apetyty.

Dziś, cztery lata po premierze Rolling Home, do naszej redakcji, dotarły pierwsze, jeszcze pachnące drukiem egzemplarze płyty Live!!! Znalazło się na niej 16 utworów, nagranych podczas koncertu, który odbył się 5 grudnia 2010 r. w Studiu Koncertowym S-1 Polskiego Radia w Szczecinie.

Oficjalnie w dystrybucji płyta ukaże się pod koniec września, koncert premierowy planowany jest na październik, ale my, już dziś mamy dla was kilka egzemplarzy!!!

Będzie je można wygrać w konkursach, pierwszy już trwa na Facebooku, a co bardziej niecierpliwi mogą już zakupić te, wyjątkowe egzemplarze, w naszym sklepie internetowym.

Komentarze

dodaj własny komentarz
Jeszcze nie skomentowano tego artykułu.

Newsletter

Zapisz się na cotygodniowy newsletter szantowy
Bądź na bieżąco, zapisz się na powiadomienia o nowych artykułach: