Aru - Wypowiedzi

Przejdź do strony: «123»
 • 21 lutego 2013, 14:46 w Konkursy - po co to komu

  Gasiu. Zmiany regulaminu potrafią nieźle namieszać więc kolejny punkt dla pomysłu Kamila :P
 • 21 lutego 2013, 13:11 w Konkursy - po co to komu

  Uważam, że pomysł Kamila ma sens. Warsztaty i spotkania z muzykami mogły by wiele wnieść dobrego. Dodam więcej. Ciekawym rozwiązaniem było by wprowadzenie jako elementu obowiązkowego przygotowanie interpretacji repertuaru tradycyjnego.
 • 21 lutego 2013, 11:00 w Konkursy - po co to komu

  Gasiu. Ja piszę o sensie konkursów, a Ty o ich obecnym kształcie. Wiesz doskonale, że startuję czasami z własnym zespołem w konkursach, więc przykłady jakie podałeś nie są mi obce. Poziom wykonawców na konkursie przecież uzależniony jest od....poziomu konkursu. Czasami czytam regulamin imprez przy zgłaszaniu własnego zespołu;) i często organizatorzy dają sobie prawo do przeprowadzania selekcji zgłoszonych wykonawców zatem komentując poziom konkursu wystawiają opinię właściwie sobie.
  Wraz z zespołem startujemy w konkursach dość sporadycznie między innymi z przyczyn jakie wymieniłeś. Dla nas udział w większości konkursów to wydatek kilkuset złotych związany z dojazdem itd. Nie stać nas więc na częste takie podróże, a odłożoną kasiorkę z koncertów (Które gramy w miarę regularnie) wolimy zainwestować w sprzęt czy instrumenty. Niemniej jednak pojawiamy się tu i tam z różnym skutkiem z kilku powodów: poznajemy i podglądamy innych wykonawców ucząc się od nich, weryfikujemy swoje umiejętności dyskutując z jurorami, osobiście mam możliwość posłuchać młodych zespołów i ewentualnie kogoś z nich zaprosić do występu na własnej imprezie.
  Jeśli rozmawiamy już o nagłośnieniu konkursów. Niestety wielu akustyków u nas w kraju nie ma pojęcia zielonego jak nagłośnić zespół folkowy nie mówiąc o tym, że spotkałem się z przypadkami, gdzie akustyk nie potrafił płynnie obsługiwać konsoli jaką dysponował (to przypadek z koncertu jaki miałem możliwość "podziwiać").
  Koszta........można powiedzieć, że przecież gra się dla przyjemności;). Zdaję sobie sprawę, że zorganizowanie konkursu wymaga dużego nakładu kosztów i czasu. Z tego powodu sam nie organizuję konkursów gdyż........wolę zaprosić dobrze rokujący zespół do zagrania całego występu przed publicznością, która swoimi reakcjami wyda werdykt.
  Więcej wywodów w miarę rozwoju dyskusji ;)
 • 21 lutego 2013, 1:03 w Konkursy - po co to komu

  Gasiu. Konkursy to jednak często jedyna możliwość pokazania się "młodych" wykonawców szerszej publiczności, więc w tym względzie są jednak potrzebne. Myślę, że ten temat jeśli miałby być kontynuowany to wypadało by osobny temat założyć coby bałaganu na forum nie czynić ;)

  Przekleiłem jak umiałem ;) Generalnie sprawa konkursów jest wielowątkowa. Czy konkursy mają sens? Moim zdaniem tak. Jak napisałem wyżej są czasami jedynym sposobem dla początkującego wykonawcy na pokazanie się publiczności, a jeśli wykonawca myśli poważnie o tego typu działalności to nawet setki godzin spędzonych w sali prób nie zastąpią koncertu przed publicznością, no i...gdzieś trzeba zacząć...
  Zgodzę się, że rola konkursów się przez lata jakby wypaczyła, ale zauważcie, że sama stylistyka piosenki żeglarskiej uległa też zmianie. Nie zmieniło się to, że dzięki konkursom nawiązuje się nowe znajomości, wymienia poglądy i doświadczenia, pozwala młodym wykonawcom poczuć się wewnątrz jakiejś zwartej grupy.
  Jeśli jednak konkursy mają wykształtować wykonawcę, który za jakiś czas będzie występował na scenach ze statusem gwiazdy wypadało by aby stały one na wysokim poziome zarówno wykonawczym jak i technicznym. Często ja odczytaniu wyników słyszę regułkę "Jury stwierdza, że poziom tegorocznego konkursu był słaby itd.itd.." Rodzi się kolejne pytanie. Czemu poziom konkursu był słaby?
  takich pytań można by postawić setki. Zacznijmy dyskusję i postarajmy się choć na tym forum nie sprowadzić jej do tematu: "czy keja jest szantą?";)
 • 20 lutego 2013, 20:35 w Jubileusz supergrupy

  Gasiu. Konkursy to jednak często jedyna możliwość pokazania się "młodych" wykonawców szerszej publiczności, więc w tym względzie są jednak potrzebne. Myślę, że ten temat jeśli miałby być kontynuowany to wypadało by osobny temat założyć coby bałaganu na forum nie czynić ;)
 • 16 lutego 2013, 10:48 w Old Marinners zaprasza

  Może ten "burzliwy żywot" warto by czytelnikom przybliżyć, choć tyle lat działalności z tyloma punktami zwrotnymi pewnie ciężko by zmieścić w jednym artykule.
 • 2 lutego 2013, 21:57 w Pogadajmy o instrumentach

  Odnośnie akcji to fakt :), ale....większość utworów prezentowanych przez nas w konkursach były aranżowane na dwie gitarki i tu tylko zastąpiliśmy jeden instrument innym. Są w drodze nowe pomysły i z pewnością mandolina w nich swoje pięć minut też znajdzie;). Swoją drogą jeszcze muszę doinwestować troszki w sprzęt dodatkowy ;)
 • 2 lutego 2013, 12:48 w Pogadajmy o instrumentach

  No temat mandoliny nie chwycił zbytnio :). Osobiście po wielkich bojach z samym sobą dokonałem zakupu wymieniając poprzednią mandolinę Fendera na firmę Loar, model lm-600-vs. Jak większość instrumentów z tego pułapu cenowego owa mandolina produkowana jest przez Azjatów, ale....(tu zaskoczenie) wykonany jest solidnie. Solidne klucze i dobre materiały powodują, że brzmi fajnie. Pewnie sporo zawodowców poleci inne marki, ale w tym przypadku stosunek ceny do jakości jest korzystny dla użytkownika.
 • 2 lutego 2013, 10:22 w Old Marinners zaprasza

  Kamil Piotrowski:
  Dodane... Aru to podeślij pełną listę zatem

  Więc od początku. W pierwszej edycji udział wzięli: Old Marinners, ostrowiecki Pod Wiatr, oraz Jarosław "Kraken" Jura z Poraja. Kolejna edycja to już czterech wykonawców. Prócz Marinnersów wystąpili: Pod Wiatr (z debiutem płytowym), Shantażyści i Brasy. Trzecia edycja odbyła się w skarżyskim Miejskim Centrum Kultury, a na scenie pojawili się: Drake, Nok Rei, Może i My i oczywyście Old Marinners.
  Niestety po III-ciej edycji mieliśmy wiele obiekcji do współpracy z ekipą techniczną, a także warunkami akustycznymi MCK, więc padła decyzja o powrocie do klubu muzycznego Semafor.

 • 31 stycznia 2013, 22:14 w Old Marinners zaprasza

  I owszem :). Kamil pisał artykuł w oparciu o dane jakie przesłałem, więc biorę to na klatę choć w danych nie było moja intencją zamieszczanie wszystkich gości naszej imprezy. Wykaz naszych gości figuruje na stronie SzantySkaru, ale widzę, że administratorowi zeżarło ubiegły rok ;).
 • 19 stycznia 2013, 21:25 w Sprzedam mandolinę

  Mam do sprzedania mandolinę marki Fender fm52e. Jest to instrument elektroakustyczny z budowaną fabrycznie pasywną przystawką. Do instrumentu dokładam miękki pokrowiec. Instrument jest w pełni sprawny. Zainteresowanym podaje kontakt: aru102@wp.pl
 • 18 stycznia 2013, 17:06 w PPPojedynek laureatów

  No dodać jeszcze należy Joannę Komarzyniec, która też ma wystąpić w konkursie jak mi wiadomo. Liderka krakowskiego By The wind postanowiła tym razem wystąpić solo. Głos ma ciekawy, o dużej skali brzmiący dość celtycko, więc z ciekawością posłucham osobiście ;).
 • 10 stycznia 2013, 18:17 w Sukces Smugglersów

  Doskonały zespół, doskonała muzyka, więc czemu się dziwić ;)
 • 27 grudnia 2012, 17:26 w O Wielki Dzwon

  Piątek jest trochę słabym dniem na konkursy, ale jak się nie ma co się lubi to urlop się bierze ;)
 • 21 grudnia 2012, 17:25 w Wszyscy są właścicielami

  Czy zespół zdecyduje się powrócić do pierwotnej nazwy?
Przejdź do strony: «123»

Jesteś tutaj:

Twoje konto

Newsletter

Zapisz się na cotygodniowy newsletter szantowy
Bądź na bieżąco, zapisz się na powiadomienia o nowych artykułach: