Pogadajmy o instrumentach

Wypowiedz się
  • Gość 29 sierpnia 2012, 22:53
    Proponuję temat instrumentów. Może to temat-rzeka, ale od czegoś zacząć trzeba;). Moja propozycja jest podyktowana faktem, że szukam dla siebie mandoliny i wiem doskonale, że jak tania i dobra ma być to trzeba tanią, a potem dobrą kupić. W oko wpadła mi amerykańska produkcja Michael Kelly. Czy może ktoś z Was miał do czynienia z wyrobem tej firmy, a jeśli tak to proszę o opinie.
    Czy ta wypowiedź okazała się pomocna? Tak Nie
  • Gość 31 sierpnia 2012, 22:59
    Sam jestem ciekaw, ja od lat gram na czeskim Furchu, bardzo dobra firma, ale przyszedł czas na coś nowego...
    Czy ta wypowiedź okazała się pomocna? Tak Nie
  • Gość 1 września 2012, 8:54
    Zastanawiam się dość poważnie nad amerykańską produkcją firmy Michael Kelly. Produkują dość przystępne cenowo instrumenty, fajnie wykonane, ale przed zakupem wolałbym zasięgnąć opinii tych co namacalnie słyszeli jak to gra.
    Czy ta wypowiedź okazała się pomocna? Tak Nie
  • Gość 2 września 2012, 21:04
    Wydaje mi się, ale teraz głowy ci nie dam, że taką mandolinę ma człowiek a zespołu Anker. Jeśli mam rację, to brzmiała świetnie, a słuchałem ich ostatnio dwukrotnie. Sprawdzę to dam znać.
    Czy ta wypowiedź okazała się pomocna? Tak Nie
  • Gość 3 września 2012, 17:17
    Trochę poczytałem opinii na temat tych mandolin i są raczej pochlebne, a w zasadzie krytycznych nie wyłapałem. Fakt jest taki, że w ofercie producenta znajduje się szeroki wachlarz mandolin w wersjach akustycznych i elektroakustycznych z osprzętem Fishmana.
    Niestety jak się dowiedziałem w Polsce dystrybutor firmy Michael Kelly ogranicza się jedynie do sprowadzania gitar tej firmy, więc trzeba zamawiać bezpośrednio w USA.
    Ja już raczej zdecydowałem się na model Dragonfly w wersji akustycznej. Połączę ją z picupem Radius-M LR BAGGS, bo taki zamówiłem już uzdatnienia obecnej mandoliny.
    Myślę, że nowy instrumencik pojawi się u mnie pod koniec roku, może na początku przyszłego, bo trza trochę grosza odłożyć no i liczę się z dwumiesięcznym czasem oczekiwania na przesyłkę. Myślę, że się nie zawiodę, a i wrażeniami z nowego nabytku podzielę się w odpowiednim czasie;).
    Czy ta wypowiedź okazała się pomocna? Tak Nie
  • 1 z 1 osób uznało tę wypowiedź za pomocną
    Gość 4 września 2012, 16:45
    no to trzymam kciuki ;) no i na wspólny dżem czekam jakiś
    Czy ta wypowiedź okazała się pomocna? Tak Nie
  • 1 z 1 osób uznało tę wypowiedź za pomocną
    Gość 4 września 2012, 16:57
    jak się grać naumiem ;)
    Czy ta wypowiedź okazała się pomocna? Tak Nie
  • 1 z 1 osób uznało tę wypowiedź za pomocną
    Gość 7 września 2012, 9:12
    mamy czas ;)))
    też muszę poćwiczyć porządnie
    Czy ta wypowiedź okazała się pomocna? Tak Nie
  • Gość 2 lutego 2013, 12:48
    No temat mandoliny nie chwycił zbytnio :). Osobiście po wielkich bojach z samym sobą dokonałem zakupu wymieniając poprzednią mandolinę Fendera na firmę Loar, model lm-600-vs. Jak większość instrumentów z tego pułapu cenowego owa mandolina produkowana jest przez Azjatów, ale....(tu zaskoczenie) wykonany jest solidnie. Solidne klucze i dobre materiały powodują, że brzmi fajnie. Pewnie sporo zawodowców poleci inne marki, ale w tym przypadku stosunek ceny do jakości jest korzystny dla użytkownika.
    Czy ta wypowiedź okazała się pomocna? Tak Nie
  • Gość 2 lutego 2013, 20:49
    Miałem w rękach, miękka, z ciepłym brzmieniem, rzeczywiście spodziewałem się czegoś słabszego po pierwszych doniesieniach.
    Niestety w akcji nie dane mi jej było słyszeć, część przez nagłośnienie w klubie a część chyba trochę przez to, że za mało jej jeszcze używasz w utworach... ;)
    Czy ta wypowiedź okazała się pomocna? Tak Nie
  • Gość 2 lutego 2013, 21:57
    Odnośnie akcji to fakt :), ale....większość utworów prezentowanych przez nas w konkursach były aranżowane na dwie gitarki i tu tylko zastąpiliśmy jeden instrument innym. Są w drodze nowe pomysły i z pewnością mandolina w nich swoje pięć minut też znajdzie;). Swoją drogą jeszcze muszę doinwestować troszki w sprzęt dodatkowy ;)
    Czy ta wypowiedź okazała się pomocna? Tak Nie
  • Gość 28 lipca 2020, 17:03
    Gram na gitarze ale jak sie dowiedzialem ze gitara raczej nie byla uzywana w zlotym wieku zagli, to zaczolem sie uczyc grac na anglo concertinie :)
    Czy ta wypowiedź okazała się pomocna? Tak Nie
Wypowiedz się

Newsletter

Zapisz się na cotygodniowy newsletter szantowy
Bądź na bieżąco, zapisz się na powiadomienia o nowych artykułach: