Znów Anker

Ta dyskusja dotyczy artykułu "Znów Anker".
Wypowiedz się
  • Gość 14 sierpnia 2012, 11:06
    Moim zdaniem poziom był wyrównany, ale to co robi Anker nie powinno być nagradzane. Kiedy obserwuje konkurs to czekam na to co wymyślą startujące tam zespoły. A robienie przeróbek znanych utworów i to do tego w tak bezczelny sposób powinno być karane a nie nagradzane, pomimo dobrego poziomu wykonania.
    Czy ta wypowiedź okazała się pomocna? Tak Nie
  • Gość 14 sierpnia 2012, 12:10
    Witam po pierwsze gratuluje organizatorom świetnej imprezy pomimo zmiennej pogody.
    Co do zespołów konkursowych wydaje mi się że jury dokonało właściwego wyboru co prawda zespół anker słyszałam dopiero na drugi dzień gdy wystąpili jako laureat i uważam że technicznie przebili resztę zespołów (jeden z ich utworów był autorski niestety nie pamiętam tytułu) co do komentarza powyżej to z tego co słyszałam każdy z konkursowych zespołów grał covery więc ciężko się o to czepiać. Poza konkursem bardzo podobały mi się występy Atlantydy i Zejmana z minusów jak dla mnie nieco za dużo zespołów śpiewających acapella momentami było nudnawo ale i tak bawiłam się świetnie pozdrawiam i do zobaczenia za rok w Charzykowach!
    Czy ta wypowiedź okazała się pomocna? Tak Nie
  • Gość 26 sierpnia 2012, 23:23
    Irka:
    Witam po pierwsze gratuluje organizatorom świetnej imprezy pomimo zmiennej pogody.
    Co do zespołów konkursowych wydaje mi się że jury dokonało właściwego wyboru co prawda zespół anker słyszałam dopiero na drugi dzień gdy wystąpili jako laureat i uważam że technicznie przebili resztę zespołów (jeden z ich utworów był autorski niestety nie pamiętam tytułu) co do komentarza powyżej to z tego co słyszałam każdy z konkursowych zespołów grał covery więc ciężko się o to czepiać. Poza konkursem bardzo podobały mi się występy Atlantydy i Zejmana z minusów jak dla mnie nieco za dużo zespołów śpiewających acapella momentami było nudnawo ale i tak bawiłam się świetnie pozdrawiam i do zobaczenia za rok w Charzykowach!


    niestety co innego cover a co innego beszczelna zrzynka popowego przeboju:(
    A szanty acapella to cała sól tej muzyki
    Czy ta wypowiedź okazała się pomocna? Tak Nie
  • Gość 28 sierpnia 2012, 0:53
    a o jakim popowym przeboju mówicie w tym wypadku?
    Czy ta wypowiedź okazała się pomocna? Tak Nie
  • Gość 28 sierpnia 2012, 20:49
    Nie wiem też jak to wygląda od strony prawnej.The Cave i Little Lion Man są nowymi(2010 i 2009rok),autorskimi utworami Mumford&Sons,prawa autorskie jeszcze nie wygasły.Czy nie powinna być zgoda autorów na ich publiczne wykonanie i odprowadzone tantiemy?
    Czy ta wypowiedź okazała się pomocna? Tak Nie
  • Gość 28 sierpnia 2012, 22:21
    Zespół zgłasza organizatorom listę utworów wraz z autorami,
    organizator odprowadza do ZAiKS odpowiednie kwoty za wszystkich wykonawców, którzy wzięli udział w jego imprezie. Co zgłosi/lub nie zespół, to jest w protokole.

    O ile wiem nie trzeba mieć pozwolenia na publiczne wykonanie czyjegoś utworu, wykonanie ma być opłacone w ZAiKS (lub innej organizacji zarządzania prawami autorskimi), im więcej wykonań, tym więcej wszak profitów dla autora.
    W dobrym tonie jednak jest zapytać o zgodę a potem ze sceny podać autorów wykonywanego "dzieła"...

    Z muzyką folkową bywa taki problem, że ci co podają się za jej autorów, też mogą nimi nie być, zwykle muzyka jest tradycyjna, czyli niczyja. Prawa można nabyć wtedy do aranżacji takiego, ludowego motywu.
    Czy ta wypowiedź okazała się pomocna? Tak Nie
Wypowiedz się

Newsletter

Zapisz się na cotygodniowy newsletter szantowy
Bądź na bieżąco, zapisz się na powiadomienia o nowych artykułach: