W Magazynie o szantach

Nowy Magazyn FOLK24
Wieści Kamil Piotrowski 14 czerwca 2016
Magazyny FOLK24 (1/2016) Fot. Kamil Piotrowski
Właśnie ukazał się kolejny numer Magazynu FOLK24, wydawanego przez Fundację Folk24, wydającej także serwis Szanty24.pl. Pośród wielu działów, na dwóch, z 52 kolorowych, kredowych stron znalazło się kilka słów na temat sceny szantowej. Dzięi zmianie systemu dystrybucji to wydanie Magazynu trafi do kilku tysięcy odbiorców - może także dotrzeć do Was.

Redakcja bratniego portalu Folk24.pl właśnie prezentuje i dystrybuuje nowy numer Magazynu FOLK24, papierowej wersji portalu. Pierwszy numer Magazynu ukazał się w październiku 2013 r. Do tej pory udało się wydać 5 numerów. Nowością jest to, iż Magazyn dystrybowany dotąd odpłatnie, tym razem trafi do kilku tysięcy czytelników - pocztą, bezpłatnie. Będzie go także można zdobyć na letnich festiwalach etnofolkowych, w konkursach, można także napisać maila (redakcja@folk24.pl) i poprosić o wysyłkę. Jak zapewnia redakcja - każdy, kto podeśle adres, otrzyma Magazyn, no chyba, że nakład się wyczerpie.

Kto nie chce czekać na egzemplarz papierowy, może zamówić wersję elektroniczną w PDF w cenie Ty proponujesz za ile kupujesz - wydawca prosi o dowolną kwotę na rzecz wsparcia swojej działalności.

W numerze dużo o folku, relacje, recenzje, prezentacje (w tym sceny country) i felietony, m.in. Wojciecha Ossowskiego, uznanego redaktora z radiowej Trójki czy Tadeusza Konadora - wybitnego znawcy i obserwatora sceny folkowej (twórcy serwisu folk.pl i kultowego dziś sklepu Galeria Folkowa. Jest też dział poświęcony folkowi morskiemu, pt. Pieśni morza, a w nim opowieść o... szantymenie. Jest także opowieść o irlandzkich pieśniach rebelii (a wszak muzyka Zielonej Wyspy fanom szant i pieśni morskich jest bardzo bliska), autorstwa Susan Flynn. Tekst idealnie wpasował się w 100 rocznicę odzyskania przez Irlandię wolności.

Dla tych, którzy nie mieli jeszcze okazji poczytać poprzednich wydań wydawca przygotował specjalny pakiet numerów 1-5 z płytą CD - w promocyjnej cenie - 50 zł.

A my dodatkowo, pierwszym trzem osobom, które zamówią ten pakiet i wyślą nam mailem (redakcja@szanty24.pl) nr zamówienia, też dołożymy płytę, jedną z tych wymienionych poniżej (w mailu podajcie którą):

Set sail Old Marinners

Za górą, za wodą Pod Wiatr

Sąsiedzi | Folk & szanty | 2001-2011 - Sąsiedzi

 

Magazyn FOLK24 - Muzyka czterech stron świata", nr 1/2016 (6), 3.06.2016, 7000 egz.
Serwis Szanty24.pl jest patronem medialnym wydawnictwa

Komentarze

dodaj własny komentarz
Jeszcze nie skomentowano tego artykułu.

Twoje konto

Newsletter

Zapisz się na cotygodniowy newsletter szantowy