Trzy bramy do szant

V Nocne Jawszanty w Jaworznie
Wieści Kamil Piotrowski 20 października 2013
Piotr Zadrożny Fot. Kamil Piotrowski
W Jaworznie znów rozbrzmiewać będzie żeglarska pieśń i marynarska szanta, a to za sprawą imprezy pt. „Nocne Jawszanty”, którą po raz piąty organizuje Tadeusz Boratyński, znany w środowisku animator żeglarskiej kultury. Znów trójka wykonawców, w tym rzadko goszczący w okolicach Śląska Piotr Zadrożny. Organizator, mrugając znacząco okiem, zapowiada też kilka niespodzianek.

Pieśni marynarzy i żeglarzy, jeszcze kilka lat temu, w okolicach Jaworzna były słyszane początkowo nad Zalewem Sosina. Pięć lat temu, Tadeusz Boratyński namówił władze Jaworzna na zorganizowanie w mieście imprezy żeglarskiej z prawdziwego zdarzenia - Festiwalu Piosenki Żeglarskiej „Jawszanty. Był rok 2009, a w konkursie, który towarzyszył festiwalowi, pojawiło się siedem zespołów. Wygrała ekipa z Ostrowca Świętokrzyskiego - Pod Wiatr (dziś to już grupa, która koncertuje na wielu festiwalach, dzień po Jawszantach pojawi się w Gliwicach na Festiwalu „Festiwalu Morza Nad Kanałem” z premierą drugiej płyty, o której pisaliśmy tutaj). W koncercie gwiazd wystąpiły zespoły Brasy oraz Paweł Leszkoski z DNA. Niestety, w takiej rozbudowanej formule „Jawszanty odbyły się tylko ten jeden raz. Kolejne edycje przygarnął, gościnny zawsze dla żeglarzy, pub Pajęczyna (więcej o tym kto na Jawszantach już występował tutaj).

Tegoroczna, piąta edycja (mały jubileusz - gratulujemy Tadku!) to znów nocny koncert trójki wykonawców, a będą to: Piotr Zadrożny z Krakowa, Drake z Częstochowy i North Cape z Pszczyny. Niestety ze względu na remont Pajęczyny tym razem impreza przenosi się do restauracji „Trzy Bramy”. Szczegóły znajdziecie w naszym dziale „koncerty”. Zapraszamy

 

V „Nocne Jawszanty“, 25.10.2013, Jaworzno

Portal Szanty24.pl jest patronem medialnym wydarzenia
 

Komentarze

dodaj własny komentarz
Jeszcze nie skomentowano tego artykułu.

Twoje konto

Newsletter

Zapisz się na cotygodniowy newsletter szantowy