Mechanicy i Ryczące na pagaje

I Opolski Dzień Rzeki
Wieści Kamil Piotrowski 26 czerwca 2015
Grażyna Wodiczko i Ryszard Sobieszczański Fot. Kamil Piotrowski
Wreszcie się udało. Po wielu podejściach, zabiegach, opolskie Stowarzyszenie "Pieśni spod Żagli" oraz Marina LOK Turawa zapraszają na I Opolski Dzień Rzeki. Oprócz koncertów będzie wiele atrakcji dziejących się na wodzie, m.in. regaty w klasie Omega, Flis Odrzański, dojdzie też do ciekawej rywalizacji dwóch bardzo znanych zespołów sceny żeglarskiej w I Wyścigu Pagajowców.

Zespoły Ryczące Dwudziestki i Mechanicy Shanty działają już od 30 i więcej lat na naszej scenie i dziś już niczego nie muszą udowadniać. Należą do ścisłej czołówki wykonawców polskiej sceny tradycyjnego folku morskiego i współczesnej piosenki żeglarskiej. Wytyczali nowe kierunki na polskiej scenie. Z szantą i pieśnią morza zjechali kawał świata, nagrywali płyty, organizowali własne festiwale. Ale w niedzielę, w Opolu, na zaproszenie organizatorów - Ryszarda Sobieszczańskiego i Stowarzyszenia "Pieśni spod żagli" oraz Grażyny Wodiczko z Mariny LOK Turawa (oboje na zdjęciu) - wspomniane zespoły zainaugurują I Opolski Wyścig Pagajowców.

Muzycznie tego dnia też będzie bardzo ciekawie. Na scenie pojawią się bowiem obok wspomnianych rewelacyjna formacja Flash Creep - piękne ballady folkowe i morskie, wspaniałe aranżacje wokalne i instrumentalne oraz młoda, acz już zaprawiona w bojach grupa z opolskiego - Shantażyści.

Szczegóły znajdziecie w naszym dziale "koncerty".

 

I Opolski Dzień Rzeki, 28.06.2015, Opole
portal Szanty24.pl jest patronem medialnym wydarzenia

Komentarze

dodaj własny komentarz
Jeszcze nie skomentowano tego artykułu.

Twoje konto

Newsletter

Zapisz się na cotygodniowy newsletter szantowy